Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 marca 2017 r.

1. W najbliższą sobotę, 01 kwietnia, o godz. 17:30, nabożeństwem różańcowym ku czci Matki Bożej Fatimskiej, rozpoczniemy misje fatimskie. W tym roku mija setna rocznica objawienia się Matki Bożej trojgu pastuszkom. Maryja wzywała ludzkość do szczególnej modlitwy za świat i do osobistego nawrócenia. Program misji został lub jeszcze zostanie doręczony do naszych domów. Chciejmy skorzystać z tego daru łaski. Plan misji będzie także wywieszony w gablotach.

2. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Chciejmy w tym szczególnym czasie wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do przygotowania dla najuboższych paczek świątecznych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.

3. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla dorosłych i młodzieży.

5. Zainteresujmy się prasą katolicką. Na stoliku są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 marca 2017 r.

1. Jutro obchodzimy uroczystość św. Józefa, a w sobotę uroczystość Zwiastowania NMP.

2. Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na cele inwestycyjne. Zebraliśmy kwotę 6093 zł. Cieszy nas fakt, że prace przy wieży od strony południowej postępują zgodnie z harmonogramem. Wymieniane są uszkodzone cegły, kształtki, naprawiane są elementy ozdobne. Obok tych prac projektowane są kolejne czyli: wymiana instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej, iluminacji Kolegiaty z zewnątrz i wewnątrz. Wszystkim Ofiarodawcom i Dobroczyńcom składamy staropolskie Bóg zapłać!

3. Jest piękną tradycją, że na stole wielkanocnym zapalamy symbol Zmartwychwstałego Pana – świecę paschalną. Środki, które uzyskujemy ze sprzedaży świec i kartek świątecznych przeznaczamy na przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin. Za ten gest solidarności wszystkim bardzo dziękujemy.

4. W minioną niedzielę zebraliśmy ofiary na potrzeby misjonarzy i misjonarek z Polski, a posługujących w krajach Trzeciego Świata. Zebraliśmy sumę 369 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.

5. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 marca 2017 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy trwają prace rekonstrukcyjne przy wieży południowej. Wymieniane są uszkodzone cegły, fugi oraz przemurowywane są elementy zdobień portalu. Poza tymi pracami prowadzone są przygotowania do wymiany instalacji elektrycznej i całego oświetlenia Kolegiaty. Wszystkim tym, którzy włączą się w to wielkie dzieło rekonstrukcji naszej świątyni ofiarodawcom i modlącym się za nas składamy serdeczne podziękowanie.

2. Dziś po Mszy św. zbieramy do puszek ofiary dla misjonarzy i misjonarek, którzy głosili Chrystusową Ewangelię m.in. w Afryce i Ameryce Południowej. Chciejmy wesprzeć tę piękną inicjatywę. Bóg zapłać za zrozumienie i hojność serca.

3. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

4. Dziś po Mszy św. wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu w salce parafialnej i modlitwa Jerycha Różańcowego, która potrwa do Mszy św. wieczornej w poniedziałek.

5. Dziś w Kościele św. Jana o godz. 20:00 odbędzie się koncert wielkopostny pt. Siedem ostatnich słów Jezusa. Koncert poprowadzi Jerzy Zelnik.

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla dorosłych i młodzieży.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 marca 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Czas pokuty za nasze grzechy, ale także czas nawrócenia do Boga. Wielu z nas z pewnością podjęło postanowienie wielkopostne służące zerwaniu z naszymi nałogami i słabościami. Niech Bóg błogosławi naszym wysiłkom służącym naprawie naszego życia.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Nauki rekolekcyjne prowadzone będą przez Siostry Uczennice Krzyża. Spotkania dzieci w poniedziałek i wtorek organizowane są w Szkole Podstawowej nr 5.

3. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

4. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy rozważania Męki Chrystusa. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla dorosłych i młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:30, spotkanie dla rodziców młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu w salce parafialnej i modlitwa Jerycha Różańcowego.

7. Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. Niech to będzie wyraz świadomej odpowiedzialności za wystrój naszej świątyni, bo przecież wszyscy chcemy, aby była piękna, a szczególnie w okresie wielkanocnym. Miejmy otwarte i hojne serce na te potrzeby.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F