Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 lipca 2017 r.

1. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp. Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego w całej diecezji zbierane są ofiary na odbudowę wieży katedralnej w Gorzowie Wielkopolskim. Jak pamiętamy, 01 lipca pojawił się ogień, który strawił historyczną wieżę Katedry NMP. Diecezja szczecińsko-kamieńska należy do naszej metropolii, stąd ten gest solidarności. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

2. W minioną niedzielę na nasze inwestycje parafialne zebraliśmy sumę 5.931 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie, ale także i zrozumienie dla naszych działań. Chcemy, aby nasza Kolegiata piękniała i była chlubą parafii i naszego pięknego miasta.

3. Zapraszamy w każdą środę na nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Do skrzynki przy kaplicy Matki Bożej można wrzucać kartki z intencjami, w których będziemy się wspólnotowo modlić. W środę także o godz. 21:00 Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej. Zapraszamy.

4. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niech te gazety umilą nam czas wakacji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - XIV Niedziela zwykła 2 lipca 2017 r.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: we wtorek św. Benedykta z Nursii a w środę świętych Brunona i Bonifacego.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie złożyliśmy wniosek na dofinansowanie remontu kościoła w Świętem. Przygotowanie wniosku i dokumentacji na planowaną renowację świątyni pochłonęło ponad 11.000 złotych. Jest to poważny koszt, niemniej możliwe to jest dzięki wsparciu jakie otrzymujemy od wiernych naszej parafii i ludzi, którym leży na sercu dbałość o dziedzictwo przekazane nam przez pokolenia. Wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie zwróciła się do nas z prośbą, aby uwrażliwić osoby starsze, samotne na problem wyłudzeń pieniędzy, do których dochodzi w naszym mieście. Często przestępcy działają metodą na tzw. „wnuczka”, mówiąc przez telefon, że ktoś z rodziny uległ wypadkowi i należy szybko przekazać pieniądze na pokrycie kosztów transportu lub leczenia. W ostatnim czasie były przypadki podawania się przestępców za funkcjonariuszy CBA, którzy niby załatwiają odstąpienie od czynności operacyjnych wobec osób, które popełniły jakieś wykroczenie. Bardzo prosimy, aby nie ulegać emocjom i sprawdzać dokładnie, kto zwraca się do nas o jakiekolwiek pieniądze. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o zwracanie się do Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

4. Parafialna Caritas prowadzi nadal akcję wspierania rodzin w Syrii. Gromadzone są środki finansowe na potrzeby utrzymania rodzin dotkniętych wojną. Zainteresowany pomocą prosimy o kontakt z paniami z Caritasu w sklepiku parafialnym.

5. W przyszłą sobotę Ks. Prałat Henryk Ozga obchodzić będzie swoje imieniny. Dostojny Solenizant przewodniczyć będzie Mszy św. w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie okazja, aby złożyć Ks. Prałatowi życzenia imieninowe.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 lipca 2017 r.

1. Wakacje to czas wypoczynku, urlopów. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy pięknych wrażeń, uspokojenia swojego serca i przede wszystkim harmonii ducha. Nie zapominajmy w czasie urlopu o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

2. W minioną niedzielę Caritas Parafialna zebrała 1470 zł na kolonie organizowane przez Caritas dla dzieci z rodzin najuboższych. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy za wrażliwość na potrzeby dzieci.

3. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne do Chrystusowego kapłaństwa.

4. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych.

5. W I sobotę miesiąca wieczorna Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niech publikatory Niedziela i Gość Niedzielny będą dla nas miłą lekturą podczas letniego wypoczynku.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 czerwca 2017 r.

1. Rozpoczął się czas wakacji, wypoczynku, urlopów. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały okres do regeneracji sił. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy wielu wspaniałych przeżyć. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

2. Zapraszamy w środę na nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Do puszki oznaczonej Prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można wrzucać kartki z intencjami, w których będziemy się modlić. W środę o godz. 21:00 apel przy figurze Matki Bożej.

3. W czwartek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Kieruje ona nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła. Ofiary zbierane na tacę w czwartek przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Codziennie, do 30 czerwca, o godz. 17:30 gromadzimy się na modlitwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

5. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas dla dzieci z rodzin najuboższych.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F