Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 19 lutego 2019 r, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 grudnia 2016 r.

1. Trwamy w naszym duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauka ogólna podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 9:00 i 18:00. Chciejmy w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby Święta Bożego Narodzenia były naszym duchowym odrodzeniem.

2. Po każdej Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Bóg zapłać za wsparcie i pomoc dla przyszłych kapłanów. Caritas rozprowadza świece i kartki świąteczne Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech nie zabraknie w naszych domach tego symbolu światła i jednocześnie znaku solidarności z potrzebującymi.

3. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które składaliśmy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bogu i Wam, Drodzy Parafianie, trzeba dziękować, że po 6 latach na nowo do domu parafialnego mogą się wprowadzić księża wikariusze. Dom został gruntownie wyremontowany, wszystkie instalacje wymienione. Jeszcze należy wymienić okna, ale ta inwestycja musi poczekać do wiosny. Jestem szczęśliwy, że wspólnota kapłańska będzie mogła się rozwijać w przeznaczonym do tego celu budynku.

4. W poniedziałek, 12 grudnia, o godz. 18:00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i potrwa do wtorku wieczorem. Nabożeństwo będzie miało miejsce w salce strażaków.

5. Msza św. roratnia dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30, a w środę wyjątkowo o 17:00.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 grudnia 2016 r.

1. Po każdej Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Caritas rozprowadza świece i kartki świąteczne Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech nie zabraknie w naszych domach tego symbolu światła i jednocześnie znaku solidarności z potrzebującymi.

2. W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy na symbolicznym drzewku wiszą "serduszka" z prośbą o przygotowanie świątecznej paczki dla dziecka z rodziny potrzebującej wsparcia. Paczkę z serduszkiem prosimy złożyć w siedzibie Caritasu do 12 grudnia.

3. Dnia 08 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. O godz. 16:30 procesja różańcowa, na którą zapraszają członkowie wspólnoty Żywego Różańca.

4. Zapraszamy młodzież klas I i II gimnazjum na spotkanie w poniedziałek, 05 grudnia, o godz. 17:00 i młodzież klas III gimnazjum na spotkanie we wtorek, 06 grudnia, o godz. 17:00.

5. Codziennie o godz. 7:00 sprawowana jest Msza św. roratnia. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30.

6. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. Wszystkich Ofiarodawców zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 listopada 2016 r.

1. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania na radosne Święta Bożego Narodzenia. Dziś podczas wszystkich Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny. Jest to nasz staropolski zwyczaj, kiedy senior rodziny bierze w swoje ręce poświęcony opłatek i rozpoczyna składanie życzeń. Nierozłącznym elementem wigilii jest świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nasz parafialny zespół Caritas rozprowadza te świece. Niech nie zabraknie tego elementu, światła świecy wigilijnej, na naszych stołach. Są także do nabycia kartki świąteczne, część z nich została wykonana przez uczniów II LO w Stargardzie. Przez nabycie tych symboli świątecznych wspieramy zakup artykułów spożywczych dla ubogich.

2. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy wystawione jest drzewko. Na drzewku zawieszone są serduszka z imionami i wiekiem dzieci z naszej parafii. Drogich Parafian prosimy o wylosowanie serduszka i wykonanie paczki świątecznej dla malucha. Decyzję o zrobieniu paczki podejmują tylko osoby dorosłe. Paczkę wraz z serduszkiem prosimy złożyć do 12 grudnia.

3. Codziennie o godz. 7:00 rano modlimy się podczas Mszy św. roratniej o dobre przygotowanie – razem z Maryją – do przyjęcia Mesjasza, Syna Bożego.

4. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30.

5. Rekolekcje adwentowe w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy w IV Niedzielę Adwentu.

6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w int. nowych i licznych powołań kapłańskich i zakonnych.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 listopada 2016 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla, która jest zakończeniem roku liturgicznego. Jednocześnie jest to dzień zakończenia Roku Świętego, Roku Miłosierdzia. Dziękujemy Miłosiernemu Ojcu za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy.

2. Trwamy na modlitwie za naszych zmarłych poleconych w wypominkach. Od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 gromadzimy się w Kolegiacie na wspólnotowej modlitwie.

3. Dzieci zapraszamy na modlitwę za zmarłych w środę o godz. 16:30.

4. Bardzo dziękuję za ofiary zebrane w drugą niedzielę miesiąca. Zebraliśmy sumę 6.073 zł. To znaczna kwota, ale jak sami widzimy inwestycje na plebanii i w kościele postępują zgodnie z założeniami. Cieszy nas, iż nasza Kolegiata została wyposażona w nowy witraż ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona Stargardu. Jest to jeden z elementów przygotowywanej tzw. „kaplicy miejskiej”. Ufam, że 3 maja 2017 r. dokonamy poświęcenia w pełni wyposażonej kaplicy.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny. Na pewno zainteresują nas artykuły pogłębiające naszą wiedzę o życiu Kościoła.

6. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, otaczamy naszą życzliwością i składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg Wam błogosławi. Życzymy Wam, Kochani Parafianie, jak również wszystkim modlącym się z nami na Eucharystii, wspaniałej niedzieli i błogosławionego tygodnia.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F