Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.





Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...



strona główna
Dziś piątek, 19 kwietnia 2019 r, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 lutego 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła we wtorek obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego.

2. Dziś II niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie zostały wymienione okna i drzwi w salce katechetycznej. Koszt wymiany to 5.300 zł. Cena wysoka, ale w obiektach zabytkowych nie możemy stosować innych materiałów poza drewnem. Bardzo się cieszymy, że nareszcie nasza sala parafialna będzie docieplona i będziemy mogli korzystać z niej w korzystnych warunkach. Trwa wymiana okien w zabytkowej organistówce. Wszystko po to, aby uszczelnić obiekt i dzięki temu oszczędzać na kosztach eksploatacji. Na wieży kościoła zostało ustawione rusztowanie, aby kontynuować prace związane z odnawianiem fasady kolegiaty.

3. Rozpoczynają się ferie szkolne. Wszystkim dzieciom i młodzieży udającym się na zasłużony, zimowy wypoczynek, jak również nauczycielom i wychowawcom, życzymy dobrej regeneracji sił po I semestrze pracy. Z naszej parafii, 14 lutego, ministranci i lektorzy, pod opieką ks. Marcina Miczkuły, pojadą na wypoczynek na Kaszuby. Przy tej okazji chciałbym podziękować ks. Marcinowi za zorganizowanie tego wyjazdu.

4. Dziś po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu w salce parafialnej i modlitwa Jerycha Różańcowego do Mszy św. wieczornej w poniedziałek.

5. Zapraszamy do Szkoły Biblijnej, która rozpocznie się 25 lutego w salce parafialnej. Wykłady będą prowadzili wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Całkowity koszt kursu biblijnego to 50 zł.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 lutego 2017 r.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Artura Piwowarczyka, który głosi kazania podczas wszystkich Mszy św. Jest naszym parafianinem i jednocześnie misjonarzem głoszącym słowo Boże wśród tych, którzy Chrystusa nie znają. Bóg zapłać za dzielenie się z nami swoim misjonarskim świadectwem.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Pawła Mikę i Towarzyszy, a w piątek św. Scholastykę.

3. W poniedziałek o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania, we wtorek o godz. 17:00 zapraszamy klasy I i II gimnazjum.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

5. W maju planujemy pielgrzymkę do Kielc, Sandomierza, Tarnobrzega i na Święty Krzyż. Szczegóły są wywieszone w gablocie, a zapisy w zakrystii.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 stycznia 2017 r.

1. Jutro w naszej Kolegiacie odbędą się uroczystości żałobne śp. Pana Prezydenta Sławomira Pajora, które będą miały następujący przebieg: godz. 11:00 wystawienie trumny z ciałem Zmarłego i czuwanie modlitewne prowadzone przez ks. kan. Wiesława Rozdebę; 11:45 wprowadzenie asysty wojskowej; 12:00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi; ok. 13:30 procesja żałobna ulicami miasta na Cmentarz Komunalny przy ul. Kościuszki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym Panu Prezydencie naszego miasta.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę nawrócenie św. Pawła, w czwartek św. Tytusa i Tymoteusza, w piątek bł. Jerzego Matulewicza, a w sobotę św. Tomasza z Akwinu.

3. Kończy się wizyta kolędowa w naszej wspólnocie parafialnej. Z całego serca dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kolędy, za wspólną modlitwę i możliwość dzielenia się świadectwem wiary. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie sugestie dotyczące funkcjonowania naszej parafii, które postaramy się jak najszybciej zrealizować.

4. Zapraszamy kandydatów, którzy chcą zostać ministrantami, oraz ministrantów i lektorów na zbiórkę w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. W maju planujemy pielgrzymkę na Kielecczyznę. Szczegóły są wywieszone w gablocie, a zapisy w zakrystii.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15 stycznia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek, 19 stycznia, św. Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa, a w sobotę, 21 stycznia, św. Agnieszkę Dziewicę i Męczennicę.

2. Trwa wizyta kolędowa w naszej wspólnocie parafialnej. Z całego serca dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kolędy, za wspólną modlitwę i możliwość dzielenia się świadectwem wiary. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Zebrane środki posłużą do realizacji kolejnych etapów inwestycyjnych.

3. W minioną niedzielę, tzw. niedzielę inwestycyjną zebraliśmy kwotę 5337 zł. Bardzo dziękuję za hojność serca. Pod koniec tego miesiąca, o ile pozwoli na to pogoda, zostaną wymienione okna i drzwi w salce katechetycznej. Chcemy, aby ogrzewana i docieplana salka służyła wszystkim wspólnotom duszpasterskim.

4. W sobotę, 21 stycznia, obchodzić będziemy Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia, Dzień Dziadka. Podczas wieczornych Mszy św. modlić się będziemy za tych, bez których nie wyobrażamy sobie naszego życia, bowiem Dziadkowie są zawsze wspomagającymi rodziców w wychowaniu dzieci. Już dziś wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wielu łask Bożych, opieki świętych Patronów i dobrego zdrowia na dalsze lata życia.

5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12:30, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, przygotowane przez katechetów, przedstawią jasełka. Serdecznie zapraszamy.

6. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, wyłożone są na stoliku przy zakrystii. Bóg zapłać za hojność serca.


 




projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F