Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 25 czerwca 2017 r.

1. Rozpoczął się czas wakacji, wypoczynku, urlopów. Dla dzieci i młodzieży to wspaniały okres do regeneracji sił. Wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy wielu wspaniałych przeżyć. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

2. Zapraszamy w środę na nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Do puszki oznaczonej Prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można wrzucać kartki z intencjami, w których będziemy się modlić. W środę o godz. 21:00 apel przy figurze Matki Bożej.

3. W czwartek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Kieruje ona nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła. Ofiary zbierane na tacę w czwartek przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Codziennie, do 30 czerwca, o godz. 17:30 gromadzimy się na modlitwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

5. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas dla dzieci z rodzin najuboższych.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 18 czerwca 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w środę wspominamy św. Alojzego Gonzagę, a w sobotę obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny dla Agnieszki Bodnar, który odbędzie się jutro, 19 czerwca, o godz. 17:00, w Państwowej Szkole Muzycznej w Stargardzie.

3. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Bogu dzięki, że ta uroczystość przebiegła spokojnie i tak wielu wiernych modliło się podczas procesji.

4. W drugą niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne zebraliśmy 6621 zł. Wszystkim ofiarodawcom, którzy od serca przekazują na potrzeby naszej Kolegiaty ofiary materialne oraz duchowe, składamy nasze najszczersze podziękowanie.

5. Jutro, o godz. 18:00 ks. bp Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii. Jednocześnie jest to kolejna rocznica święceń kapłańskich Księdza Proboszcza. Chciejmy wszyscy włączyć się do wspólnotowej modlitwy.

6. W środę o godz. 21:00, przy figurze Matki Bożej Apel Jasnogórski.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 11 czerwca 2017 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. bp. Michała Kozala, a w sobotę św. Brata Alberta.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary, które zostały złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie udało się wymienić stare, popękane i poklejone różnymi rodzajami szkła, okna w ambicie. Można się przejść wokół ołtarza i zobaczyć nowe oszklenie. Chcielibyśmy podziękować za pomoc dla naszej parafii rodzinom, które systematycznie w kopertach składają ofiary na cele inwestycyjne. To duże wsparcie dla prowadzenia dalszych prac w Kolegiacie. Wszystkim Dobroczyńcom składamy staropolskie „Bóg zapłać!”.

3. W minioną niedzielę na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie zebraliśmy sumę 1113 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie.

4. W tym tygodniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku przystąpią do tego sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 18:30, a we wtorek o 16:30. Spowiedź św. w sobotę o godz. 9:00. Próba ze świadkami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30.

5. W poniedziałek, 12 maja, po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Jerycho Różańcowe, które potrwa do wtorkowej Mszy św. wieczornej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zalęknieni, zebrani w Wieczerniku Apostołowie zostają napełnieni Duchem Świętym, który sprawia, że stają się mężni, pełni nadziei głoszą Ewangelię. Niech moc Ducha Świętego ożywia nasze życie modlitwy, medytacji, naszą codzienność chrześcijańską.

2. Dziś przeżywamy "Dzień Dziękczynienia”. Bogu składamy dzięki za dar niepodległości. Symbolem odzyskania przez Polskę wolności jest budowana w Wilanowie Świątynia Opatrzności Bożej. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na ten szczytny cel. Niech dom Boży, który powstaje w centrum Polski będzie wsparty „cegiełką” także od nas, od naszej rodziny.

3. W tym tygodniu w liturgii: jutro obchodzimy Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

4. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

5. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania w tym roku.

6. Od poniedziałku w naszej Archidiecezji będziemy przeżywać Tydzień Ewangelizacyjny. W naszej kolegiacie będzie on miał następujący przebieg: od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej sprawowane będą nabożeństwa uwielbienia. W czwartek o 16:30 w kolegiacie rozpoczniemy różaniec w intencji Ojczyzny, który będziemy odmawiać w procesji ulicami naszego miasta. W piątek po Mszy św. wieczornej będziemy przeżywać wieczór misyjny, natomiast w sobotę wieczorem będziemy modlić się o świętość naszych rodzin.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F