Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś czwartek, 18 kwietnia 2019 r, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 12 marca 2017 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Jak widzimy trwają prace rekonstrukcyjne przy wieży południowej. Wymieniane są uszkodzone cegły, fugi oraz przemurowywane są elementy zdobień portalu. Poza tymi pracami prowadzone są przygotowania do wymiany instalacji elektrycznej i całego oświetlenia Kolegiaty. Wszystkim tym, którzy włączą się w to wielkie dzieło rekonstrukcji naszej świątyni ofiarodawcom i modlącym się za nas składamy serdeczne podziękowanie.

2. Dziś po Mszy św. zbieramy do puszek ofiary dla misjonarzy i misjonarek, którzy głosili Chrystusową Ewangelię m.in. w Afryce i Ameryce Południowej. Chciejmy wesprzeć tę piękną inicjatywę. Bóg zapłać za zrozumienie i hojność serca.

3. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

4. Dziś po Mszy św. wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu w salce parafialnej i modlitwa Jerycha Różańcowego, która potrwa do Mszy św. wieczornej w poniedziałek.

5. Dziś w Kościele św. Jana o godz. 20:00 odbędzie się koncert wielkopostny pt. Siedem ostatnich słów Jezusa. Koncert poprowadzi Jerzy Zelnik.

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla dorosłych i młodzieży.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 marca 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Czas pokuty za nasze grzechy, ale także czas nawrócenia do Boga. Wielu z nas z pewnością podjęło postanowienie wielkopostne służące zerwaniu z naszymi nałogami i słabościami. Niech Bóg błogosławi naszym wysiłkom służącym naprawie naszego życia.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Nauki rekolekcyjne prowadzone będą przez Siostry Uczennice Krzyża. Spotkania dzieci w poniedziałek i wtorek organizowane są w Szkole Podstawowej nr 5.

3. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

4. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy rozważania Męki Chrystusa. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla dorosłych i młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:30, spotkanie dla rodziców młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu w salce parafialnej i modlitwa Jerycha Różańcowego.

7. Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. Niech to będzie wyraz świadomej odpowiedzialności za wystrój naszej świątyni, bo przecież wszyscy chcemy, aby była piękna, a szczególnie w okresie wielkanocnym. Miejmy otwarte i hojne serce na te potrzeby.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 lutego 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła, w sobotę, obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.

2. W najbliższą środę przeżywać będziemy rozpoczęcie Wielkiego Postu. W Środę Popielcową wszystkich katolików od 18 roku życia obowiązuje post ścisły – nie jemy pokarmów mięsnych. Jest to dzień szczególnej modlitwy i rozpoczęcia naszego osobistego nawrócenia do Boga, który czeka na każdego z nas. W tym dniu będą sprawowane Msze św. połączone z obrzędem posypania głów o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Msza św. w Świętem o godz. 16:00, a w Strachocinie o 17:00.

3. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne do Chrystusowego kapłaństwa.

4. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W piątek rozpoczniemy modlitwę pasyjną, rozważania Męki Chrystusa – Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 7:30, 16:30 (dla dzieci) i o 17:30 (dla dorosłych i młodzieży gimnazjalnej).

5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30.

6. W I sobotę miesiąca wieczorna Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP połączona z nabożeństwem pierwszosobotnim. Tego dnia ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 lutego 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w środę obchodzimy święto Katedry św. Piotra, a w czwartek wspomnienie św. Polikarpa.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Zebrano sumę 5215 zł. Jak widać, zostały rozpoczęte prace rekonstrukcyjne przy elewacji południowej wieży Kolegiaty. Na ile pogoda pozwoli chcemy poprzez renowację ścian, detali architektonicznych, wymianę uszkodzonych kształtek, nadać blask naszej miejskiej świątyni. Jednocześnie trwają prace projektowe związane z wymianą instalacji elektrycznej w kościele i iluminacją zewnętrzną i wewnętrzną Kolegiaty. Za hojność serca wszystkim dobroczyńcom składamy podziękowanie.

3. Zapraszamy do Szkoły Biblijnej, która rozpocznie się 25 lutego w salce parafialnej. Zajęcia będą prowadzili wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Całkowity koszt kursu biblijnego to 50 zł.

4. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, wyłożone są na stoliku przy zakrystii. Prosimy, aby tę informację przekazać bliskim i sąsiadom. Zespół Caritas – wykorzystuje te środki – na pomoc dla najuboższych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. w int. kolejarzy i ich rodzin. Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich jest głównym organizatorem tej uroczystości. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F