Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 10 września 2017 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Jana Chryzostoma, w piątek Matkę Bożą Bolesną, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana a w czwartek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie ujawniło się poważne uszkodzenie jednego z okien prezbiterium. Konieczna jest wymiana kształtek i przemurowanie całego okna, które ma wysokość 12 m. Koszt tej inwestycji jest poważny, ale wierzymy, że uda nam się to uszkodzenie naprawić, aby nie wlewała się woda do naszej Kolegiaty.

3. We wtorek, 12 września, o godz. 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz II gimnazjum, a o 18:45 spotkanie dla kandydatów z III gimnazjum.

4. We wtorek, po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środowej Mszy św. wieczornej.

5. W środę, 13 września, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 września 2017 r.

1. Bogu niech będą dzięki za wszystko dobro, które wypłynęło z duchowych przeżyć naszego jubileuszu 60-lecia powstania naszej parafii. Moją wdzięczność kieruję do księży wikariuszy, którzy bardzo się natrudzili, aby uroczystości odpustowe przebiegły pięknie i sprawnie. Wszystkim tym, którzy włączyli się w to dzieło z serca składam: Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca. Podczas wieczornej Mszy św. będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji nowych powołań.

3. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim uczniom składamy najlepsze życzenia, aby czas nauki był dla nich owocny. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

4. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

5. Informujemy, że jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej, która będzie sprawowana w listopadzie. Wielu parafian prosi, aby móc dołączyć imiona i nazwiska zmarłych, by byli polecani w kolejnych Mszach św. W sprawie Mszy św. gregoriańskich prosimy o kontakt z ks. Marcinem Miczkułą.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 27 sierpnia 2017 r.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w piątek bł. Bronisławę.

2. W minioną niedzielę do puszek Caritas zebraliśmy sumę 1319 zł. Pieniądze zostały przekazane dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną na Pomorzu. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

3. We wtorek, 29 sierpnia, o godz. 17:00 będzie sprawowana Msza św. z okazji 55 rocznicy powstania Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Stargardzie.

4. W sobotę, 02 września br., o godz. 19.00 w salce parafialnej rozpoczniemy cykl spotkań w ramach kursu przedmałżeńskiego, dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy o poinformowaniu zainteresowanych o tym wydarzeniu.

5. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W piątek, 01 września, na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018, aby prosić o dary Ducha Świętego na czas nauki.

7. W I sobotę miesiąca wieczorna Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 20 sierpnia 2017 r.

1. Dziś od rana trwa festyn parafialny zorganizowany przez Członków Caritas i fantastycznych Parafian, którzy pragną w ten sposób rozpocząć obchody 60-lecia powstania naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tym festynie. Koniecznie trzeba spróbować specjału przygotowywanego na świeżo „Całuski Ks. Proboszcza”.

2. W minioną niedzielę, tzw. „niedzielę inwestycyjną” zebraliśmy sumę 7.832 zł. To znaczna suma, która pozwala nam spłacać zobowiązania po remoncie plebanii, a także myśleć o nowych inwestycjach. Wszystkim Ofiarodawcom składamy nasze podziękowanie. Cieszy nas, że na początku września zostanie zamontowany witraż ku czci św. Antoniego.

3. Z okazji jubileuszu 60-lecia powstania naszej parafii przez najbliższy tydzień będziemy dziękować za sakramenty, które były udzielane w naszej parafii. Dziś dziękujemy za sakrament namaszczenia chorych i małżeństwa. Jutro będziemy dziękować za sakrament chrztu. Podczas wieczornej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na tę Mszę św. przynosimy świece. We wtorek będziemy odnawiać zobowiązania podjęte podczas sakramentu bierzmowania. W środę dziękujemy za sakrament Eucharystii. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu aż do apelu. W czwartek dziękujemy za sakrament święceń. Będziemy się modlić za kapłanów i siostry zakonne pochodzących z naszej parafii. W tym dniu będziemy również prosić o nowe, liczne i święte powołania z naszej wspólnoty. W piątek dziękujemy za sakrament pokuty i pojednania. Tego dnia w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią św. W sobotę Dzień Maryjny. Dziękujemy za 300 lat koronacji Matki Bożej Częstochowskiej i 100-lecie Objawień w Fatimie. Każdego dnia od dziś o 15:00 Godzina Miłosierdzia. Od jutra do czwartku podczas tego nabożeństwa będziemy polecać zmarłych parafian oraz duszpasterzy. Każdego dnia o 21:00 nabożeństwo maryjne. Dziś o 21:00 procesja fatimska ulicami miasta. Z soboty na niedzielę, o północy, zapraszamy na Godzinę Czytań wraz z wigilią. Wspólne świętowanie zakończymy sumą odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Świata w przyszłą niedzielę o godz. 12:30. Obchodom naszego jubileuszu towarzyszyć będzie na Rynku Staromiejskim Jarmark u Królowej Świata. Rozpocznie się on w piątek, 25 sierpnia, a zakończy w niedzielę 27 sierpnia. Podczas trwania jarmarku będą występy i koncerty wielu zespołów. Szczegółowy plan jubileuszu parafii rozdawany jest przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F