Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś czwartek, 18 kwietnia 2019 r, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 7 maja 2017 r.

1. Rozpoczęliśmy jeden z najpiękniejszych miesięcy roku, miesiąc poświęcony Maryi, Matce Kościoła. Przeżywamy ten czas w duchu dziękczynienia w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą się modliły podczas nabożeństwa w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30. Młodzież gimnazjalna obowiązkowo przychodzi na nabożeństwa majowe we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

2. W tym tygodniu spotkanie formacyjne w salce parafialnej dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 17:00 dla uczniów klas I i II gimnazjum, w czwartek o godz. 17:00 dla uczniów klas III gimnazjum.
w piątek, 12 maja, Mszą św. wieczorną rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do następnego dnia do godz. 18:00. Zapraszamy do modlitwy i medytacji.

3. Mszą św. o godz. 18:00, w sobotę, 13 maja, rozpoczniemy uroczyste dziękczynienie Bogu za dar objawień Matki Bożej w Fatimie. Cud objawień Matki Jezusa trojgu pastuszkom dały impuls do wielkiej modlitwy różańcowej w intencji całego świata. Dziś świat stoi także na niebezpiecznej krawędzi wojny. Nie ustawajmy w błaganiach, aby Bóg za przyczyną Najśw. Maryi Panny uchronił nas od wszelkich niebezpieczeństw. W tym dniu procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i szczególna modlitwa o pokój.

4. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bóg zapłać Wam, Kochani, za zainteresowanie i wsparcie naszych programów inwestycyjnych.

5. W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek na odbudowę mieszkań w pochłoniętej przez wojnę Syrii sumę 1397 zł. Niech Bóg hojnie wynagrodzi dobroczyńcom swoim błogosławieństwem.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30 kwietnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek św. Atanazego i Zygmunta, w czwartek św. Floriana, patrona strażaków, w piątek św. Stanisława Kazimierczyka, a w sobotę obchodzimy święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

2. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Syryjczykom. Caritas buduje 6000 mieszkań dla uchodźców. Chciejmy wesprzeć to dzieło charytatywne. W ten sposób daje się perspektywę powrotu do normalności tysiącom ludzi, szczególnie, że na naszych oczach rozgrywa się ten dramat.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Każdego dnia będziemy spotykać się na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w piątek o godz. 16:30. Nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania we wtorek i czwartek o godz. 17:30.

4. Jutro, 1 maja, wspominamy św. Józefa Robotnika, patrona ludzi pracy. W tym dniu o godz. 18:00 pragniemy modlić się za tych, którzy budują swoją pracą przyszłość naszej Ojczyzny.

5. We wtorek, 3 maja, będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia wspominamy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszej kolegiacie będą sprawowane w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wojska, służb mundurowych i pocztów sztandarowych o godz. 11:00. Eucharystię uświetniać będzie Chór Echo Arioso i Orkiestra Dęta naszych stargardzkich kolejarzy. Po Mszy św. w Kolegiacie na Rynku Staromiejskim będą miały miejsce uroczystości państwowe. Na to wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta, Starosta Stargardzki, Dowódcy Jednostek Wojskowych, Policji, Straży Pożarnej, Straży Więziennej i Straży Miejskiej.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 kwietnia 2017 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

2. Dziś Niedziela Miłosierdzia - uroczystość ustanowiona przez św. Jana Pawła. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, koronka oraz zakończenie nowenny, dziś o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:00 będzie śpiewał chór Echo Arioso.

4. Jutro o godz. 17:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji żołnierzy II Batalionu Saperów. Liturgii przewodniczył będzie Ks. Kapelan. Serdecznie zapraszamy wszystkich żołnierzy i służby mundurowe na tę Eucharystię.

5. Jutro o godz. 17:00 spotkanie w salce dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum, natomiast we wtorek o godz. 17:00 spotkanie dla klas I i II gimnazjum.

6. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie przed pielgrzymką do Kielc.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 kwietnia 2017 r.

1. Radość płynąca z tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa przenika te dni, kiedy dziękujemy Bogu za dar Odkupienia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich drogich nam Parafian i miłych Gości swoją łaską, niech obdarza pokojem i swoim błogosławieństwem.

2. Bardzo dziękujemy za wspólne przeżycie Wielkiego Tygodnia, za wspólną modlitwę, czuwanie, dobre postanowienia. W sposób szczególny chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej Kolegiaty na Święta Zmartwychwstania. W Wielki Poniedziałek liczna grupa parafian podjęła się sprzątania Kolegiaty. Efekt jest widoczny! Bóg zapłać!

3. Nasza parafialna Caritas przygotowała ponad 100 paczek dla rodzin potrzebujących. Ogromny wysiłek nie tylko w przygotowanie tej pomocy materialnej, ale także w rozprowadzenie świec, kartek świątecznych. Wszystkim z całego serca dziękujemy.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone w drugą niedzielę miesiąca. Na cele inwestycyjne złożono sumę 7 341 zł. Wszystkim Ofiarodawcom z całego serca dziękujemy. Nasza Kolegiata pięknieje, ale mamy świadomość, że dokonuje się to dzięki Waszej, Kochani, pomocy!

5. Jestem wdzięczny Ks. Prałatowi Henrykowi, Ks. Andrzejowi, Wikariuszom za ich ofiarną posługę w konfesjonale podczas Wielkiego Tygodnia. Dzięki tej posłudze wielu parafian mogło skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Gorące podziękowania kieruję także pod adresem p. Organisty i p. Zenona, naszego kościelnego.

6. Dziś Nieszpory kończące Triduum Paschalne połączone z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F