Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 listopada 2017 r.

1. Codziennie o godz. 17:30 w wypominkach modlimy się za zmarłych, polecanych modlitwie Kościoła.

2. Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17:00.

3. 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę połączona z asystą wojskową o godz. 11:00. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 8:00,11:00 i 18:00. Msza św. w Strachocinie o godz. 10:00. Biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne.

4. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Marcin Kalata. Dostojny Solenizant Mszę św. imieninową będzie sprawował w środę o godz. 18:00. Chciejmy pamiętać o naszym wikariuszu w naszych modlitwach.

5. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Jerycho Różańcowe.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29 października 2017 r.

1. Nabożeństwa różańcowe do wtorku o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek o godz. 16:30. Młodzież z klas III gimnazjum zapraszamy na różaniec we wtorek o 17:30.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych w Kolegiacie sprawowane będą Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 18:00. W Strachocinie Msza św. o godz. 8:00, a w Świętem o godz. 9:00. O godz. 12:30 sprzed bramy głównej Starego Cmentarza wyruszy procesja żałobna w intencji zmarłych. Po zakończeniu procesji Msza św. przy krzyżu.

3. W Dzień Zaduszny Msza św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwa za zmarłych, którzy odeszli do Pana od listopada ubiegłego roku. Zapraszamy rodziny, krewnych, przyjaciół, aby przy odczytywaniu imienia i nazwiska zmarłego zapalić symboliczny znicz. Włączmy się do wspólnej modlitwy za tych, którzy poprzedzili nas do wiecznej Ojczyzny.

4. Od 3 listopada o godz. 17:30 będziemy polecać w wypominkach zmarłych, polecanych modlitwie Kościoła. Niech listopad będzie szczególnie bogaty w pamięć o zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek miesiąca wszyscy kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. od godz. 17:00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00.

6. W dniach 04-05 listopada odbędzie się Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę. Wyjazd ze Stargardu w sobotę o godz. 9:40. Bilety pielgrzyma można zakupić na stacji w cenie 45 zł.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22 października 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w sobotę obchodzimy święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

3. W piątek o godz. 16:30 do Kolegiaty zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VII, II i III gimnazjum.

4. W czwartek do naszej wspólnoty parafialnej przybędzie obraz Matki Bożej Solidarności oraz Krzyż Nowohucki, pamiątki związane z bł. ks. Jerzym Popiełuszką i ze środowiskiem ludzi pracy. Powitanie obrazu w czwartek, 26 października, podczas Mszy św. o godz. 8:00, tego dnia nie będzie Mszy św. porannej o 7:00. Uroczyste zakończenie peregrynacji w naszym mieście w niedzielę, 29 października, podczas Mszy św. o godz. 11:00. Szczegółowy plan peregrynacji rozdawany jest przy wyjściu z kościoła.

5. Przygotowujemy się duchowo do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Podczas modlitwy wypominkowej, 2 listopada, po Mszy św. wieczornej, polecać będziemy wszystkich zmarłych parafian, którzy odeszli do wieczności od listopada minionego roku. Zapraszamy krewnych, przyjaciół i wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

6. Przypominamy, że jest możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej zbiorowej, która będzie sprawowana w listopadzie.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 15 października 2017 r.

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Jadwigę Śląską, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę św. Łukasza Ewangelistę, w piątek św. Jana Kantego.

2. Z całego serca dziękujemy za wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary zebrane w dzień papieski w wysokości 1811 zł zostały przesłane. Wszystkim Ofiarodawcom składamy "Bóg zapłać”.

3. Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 6630 zł. Spłacamy nadal zobowiązania związane z kapitalnym remontem plebanii, ale także myślimy o nowych inwestycjach. To wszystko jest możliwe dzięki dobroci serca Parafian i wszystkich ludzi, dla których Kolegiata jest wartością ponadczasową.

4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30, różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

5. W poniedziałek, na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się na zakończenie tegorocznych jubileuszowych nabożeństw fatimskich. Dziękujemy za wspólną modlitwę, spowiedzi św. oraz przyjętą Komunię św. To piękna manifestacja wiary, a jednocześnie spełnienie prośby Matki Bożej o codziennej modlitwie na różańcu.


 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F