Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 16 października 2019 r, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 13.10.2019 r.

1. W Liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Teresy; w środę wspomnienie św. Jadwigi; w piątek św. Łukasza Ewangelisty.

2. Dziś o godzinie 17.15 rozpocznie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, chcemy uczcić jak najpiękniej ten dzień modląc się we wspólnocie za naszą Ojczyznę, miasto, nasze rodziny i nas samych. Ponad sto lat temu właśnie 13 października Matka Najświętsza po raz ostatni objawiła się dzieciom fatimskim.

3. Październik, miesiąc poświęcony szczególnie Matce Bożej Różańcowej. Maryja zachęcała dzieci fatimskie, aby ludzie odmawiali różaniec, gdyż je to źródło szczególnych łask płynących od Boga. Zachęta ta płynie także do nas, abyśmy nasze sprawy codzienne, kłopoty, trudności, problemy włączali do intencji i modlili się wspólnotowo. W Kolegiacie codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w wtorek i czwartek na godz. 16.30. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się do wspólnoty różańcowej. To wielka sprawa modlić się codziennie i intencjach Kościoła i świata całego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Bartoszem.

4. W naszym kraju trwają dziś wybory do Sejmu i Senatu. To ważny dzień w historii. Jako owoc demokracji, każdy z nas nosi na sobie odpowiedzialność za losy naszej umiłowanej Ojczyzny. Ta odpowiedzialność wyraża się w głosowaniu. Obowiązkiem każdego obywatela jest wziąć udział w tym akcie wyborczym i zagłosować zgodnie z własnym sumieniem. Nie trzeba nikogo przekonywać, że każdy głos się liczy, i każdy głos ma ogromnie znaczenie dla dalszej przyszłości i rozwoju Polski.

5. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie dla naszych działań inwestycyjnych. Mobilizujemy siły i środki, aby już w lutym przyszłego roku ruszyć z pracami remontowymi. Mamy świadomość niezwykłego daru Opatrzności, że dzięki wsparciu Rządu Rzeczpospolitej, ministra Joachima Brudzińskiego podpisaliśmy umowę na odnowienie po ponad 100 latach naszej Kolegiaty. Będziemy dumni z tego, co uczyni dla tej świątyni obecne pokolenie i każdy z nas będzie mógł śmiało powiedzieć, że ma swoją cząstkę w epokowym dziele.

6. Wiemy to z mediów, dziś obchodzimy w całej Polsce Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za dar świętego Papieża Polaka Jana Pawła II. Jednocześnie w tym dniu zbierane są środki da uzdolnionej młodzieży w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na ten szczytny cel. W imieniu wszystkich stypendystów Fundacji wszystkim Wam kochani składamy podziękowanie.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 6.10.2019 r.

1. W Liturgii w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej

2. Przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorek i czwartek na godz. 16.30.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski. Tego dnia będzie organizowana zbiórka funduszy do puszek na stypendia dla ubogiej, zdolnej młodzieży. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II.

4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Tradycyjnie już ofiary z tacy będą przeznaczone na cele inwestycyjne.

5. Dziękujemy wszystkim seniorom, dzieciom, ministrantom, lektorom i harcerzom za zaangażowanie we wczorajszą akcję sadzenia krokusów na trawnikach przy Kolegiacie.

6. Wszystkich, którzy zapisali imiona swych zmarłych na Msze święte gregoriańskie zbiorowe prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po odbiór harmonogramu celebracji.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 29.09.2019 r.

1. W Liturgii w tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Hieronima, we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w środę obchodzimy wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu a w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

2. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Maryja zachęcała dzieci fatimskie, aby ludzie odmawiali różaniec, gdyż jest on źródłem szczególnych łask, płynących od Boga. Zachęta ta płynie także do nas, abyśmy nasze sprawy codzienne, kłopoty, trudności, problemy włączali do intencji i modlili się wspólnotowo. W Kolegiacie nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec we wtorki i czwartki na godz. 16.30. W najbliższy czwartek różaniec dla dzieci odmówimy na zewnątrz Kolegiaty, przy figurze Matki Bożej. Pragniemy, aby dzieci przyszły na to nabożeństwo ze swoimi zwierzątkami domowymi: pieskami, kotkami, królikami i innymi. Z okazji dnia świętego Franciszka, patrona zwierząt i całej przyrody, opiekuna ekologów i osób troszczących się o naturę, chcemy pomodlić się z dziećmi w intencji ziemi i wszystkich, którzy na niej mieszkają.

3. Również wspomnienie świętego Franciszka jest okazją do zaproszenia wszystkich seniorów, dzieci, ministrantów i lektorów do posadzenia krokusów na trawnikach przy Kolegiacie. Chcemy poprzez ten miły gest upiększyć teren wokół naszego kościoła i dać impuls do większej dbałości o środowisko. Wszystkich chętnych zapraszamy na sobotę, 05. 10. na godz. 11.00 przed budynek plebanii.

4. W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlić się będziemy w intencji nowych, licznych i świętych powołań do życia zakonnego i kapłaństwa.

5. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Ks. Prałat oraz ks. Bartosz odwiedzą tego dnia chorych z posługą kapłańską. Ks. Stanisław, z powodu wyjazdu na pielgrzymkę do Medjugorie, nawiedzi chorych z posługa sakramentalną po swoim powrocie, tj. 11. 10.

6. W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.15.


 Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 22.09.2019 r.

1. Dziś o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Rity, patronki kobiet pragnących zostać matkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziś także po Mszy św. wieczornej spotkanie ks. Bartosza z kandydatami do bierzmowania.

2. Nasza parafia organizuje w przyszłym roku (20.03-27.03.2020) pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje można przeczytać na plakatach wywieszonych w gablotach. W sprawie uczestnictwa w pielgrzymce prosimy o kontakt z ks. Andrzejem.

3. W miesiącu październiku chcemy polecać miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych we Mszach świętych gregoriańskich zbiorowych. Przez cały miesiąc, codziennie celebrować będziemy Mszę św. w intencji polecanych intencjach. Kto z Państwa chciałby dołączyć intencje prosimy o kontakt z ks. Stanisławem. W końcowych dniach września przekażemy dokładny harmonogram celebracji.

4. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Starajmy się poprzez lekturę prasy korzystać z innych źródeł informacji. Z całą pewnością lektura uprzyjemni nam czas wolny.

5. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia.

6. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


 
 
projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F