Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.





Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...



strona główna
Dziś wtorek, 21 maja 2019 r, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019 r.

1. W najbliższą sobotę o godzinie 12.00 w Kolegiacie grupa dzieci z klas trzecich przystąpi do pierwszej Komunii św. Cieszymy się tym faktem, iż dzieci pragną rozpocząć pełne uczestnictwo w Eucharystii, kształtować swoje życie wewnętrzne w oparciu o życie sakramentalne. Z całego serca dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom - szczególnie p. Jolancie Labudzie, która przez miniony rok przygotowywała dzieci do tego ważnego wydarzenia; ks. Marcinowi Miczkule opiekunowi duchowemu dzieci, ale przede wszystkim dziękujemy Wam rodzice, babcie i dziadkowie, iż pokazywaliście swoim dzieciom, wnukom przykład żywej wiary i wkrótce wszyscy cieszyć się będziemy owocami tej pracy i posługi. W niedzielę natomiast dzieci pierwszokomunijne przyjdą wraz zrodzicami na Mszę św. o godz. 12.30. Po Eucharystii będziemy możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć.

2. Próby przed I Komunią św. we wtorek i w środę o godz. 19:00. Próba przed rocznicą w piątek o 19:00. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o godz. 18:45, a dla dzieci rocznicowych o 19:15.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. podziękują za dar Eucharystii. Bardzo dziękuję za przygotowanie tej Mszy św. paniom katechetkom i rodzicom.

4. Z całego serca pragniemy podziękować za ofiary złożone tydzień temu na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 7.214 zł. Jak widzimy udało się w ostatnim czasie wykonać izolację pionową i poziomą fundamentów plebanii od strony ulic Kazimierza Wielkiego i Krzywoustego. Po 600 latach, od chwili wybudowania, dotarliśmy do fundamentów, które niestety przesiąknięte były wilgocią. Teraz trzeba czekać 3-4 lata, aby budynek się osuszał. Te inwestycje możliwe są dzięki wsparciu Kochanych Parafian i Przyjaciół Kolegiaty. Bóg zapłać za dobre serca. O wszystkich Dobrodziejach pamiętamy w naszej kapłańskiej modlitwie.

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby dołączali do wspólnoty modlitwy.

6. W środę wspominamy św. Ritę. Nabożeństwo zwieńczające naszą nowennę do św. Rity połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz majowym o godz. 17:00. Nabożeństwo zakończy Msza św. o św. Ricie o godz. 18:00.

7. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jest to bardzo ważne wydarzenie, gdyż wpływa bezpośrednio na kształt Unii Europejskiej, której jesteśmy członkami od 15 lat. Integracja europejska daje nam możliwość szybszego rozwoju i zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Tym bardziej chciejmy oddać nasz głos, aby Polska się rozwijała i miała istotny głos w sprawach Europy. Nie zapomnijmy więc w przyszła niedzielę zabrać dowód osobisty ze sobą, aby po Mszy św. spełnić swój obowiązek obywatelski.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy we wtorek św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Bobolę, patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie nasz Metropolita, ks. Abp Andrzej Dzięga. Chciejmy otoczyć naszego Pasterza szczególną modlitwą, aby Bóg dawała mu wiele siły w posłudze dla dobra Kościoła. Niech Matka Najświętsza obdarza potrzebnymi łaskami, aby mógł jak najdłużej służyć Ludowi Bożemu nad Odrą i Bałtykiem.

2. Dziś wieczorem, podczas Mszy św. rozpocznie się modlitwa w ramach "Jerycha Różańcowego”. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy, która potrwa przez całą dobę, do poniedziałku.

3. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Bardzo dziękujemy za ofiary, modlitwy i duchowe wsparcie, szczególnie, że stoimy przed epokowym wydarzeniem jakim będzie podpisanie umowy na remont naszej Kolegiaty. Jutro tj. 13.05 o godz. 12.30 w obecności pana ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego oraz wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Jarosława Sellina, posłów, Wojewody Zachodniopomorskiego, prezydenta Miasta p. Rafała Zająca zostanie oficjalnie zaprezentowana i przekazana umowa na sfinansowanie "remontu stulecia” naszej Świątyni. W tym miejscu chciałbym z całego serca podziękować szczególnie panu ministrowi MSWiA, Joachimowi Brudzińskiemu, bez którego życzliwości, wsparcia, dalekowzrocznego patrzenia i determinacji nie bylibyśmy świadkami tak istotnego i ważnego przedsięwzięcia jakim jest wymiana wszystkich instalacji w Kolegiacie, wykonanie nowego oświetlenia, budowa nowych organów, remontu posadzki oraz malowania wnętrza kościoła. Czeka naszą wspólnotę ogromny wysiłek, ale ufamy, że Nasza Święta Patronka dopomoże nam w realizacji tego celu. Na marginesie chciałoby się dopowiedzieć, iż wydarzenie to odbędzie się 13 maja, dzień pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Odczytujemy to jednoznacznie.

4. Nabożeństwo fatimskie jutro o 17:15.

5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy we wtorek i czwartek na nabożeństwo majowe, obecność obowiązkowa.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna 5.05.2019 r.

1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.

2. Informujemy, uroczystość I Komunii św. w Stargardzie będzie miała miejsce 25.05 o godzinie 12.00. Następnego dnia o godzinie 11.00 swoją uroczystość będą miały dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. O godzinie 12.30 dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w Eucharystii, po której będzie możliwość wykonania wspólnej fotografii. W związku z przygotowaniami do I Komunii św. zapraszamy dzieci na próbę we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny, tydzień wspólnotowego rozważania Pisma św. Dziś o 15:00 Droga Światła, a o 19:00 nabożeństwo słowa Bożego połączone z 200 urodzinami Stanisława Moniuszki, polskiego kompozytora i wielkiego patrioty. Dzisiaj Apel Jasnogórski zostanie odśpiewany na zakończenie nabożeństwa. W tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 20:30 nabożeństwa słowa Bożego, które zakończą się o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

4. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. zapraszamy w środę i piątek na nabożeństwo majowe.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Nowennę do św. Rity, patronki matek oczekujących potomstwa.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 rozpocznie się całodobowa modlitwa w ramach "Jerycha różańcowego.” Zachęcamy do wzięcia udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.


 



Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28 kwietnia 2019 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, zapraszamy o 15:00 na Godzinę Miłosierdzia. Nabożeństwo będzie zwieńczeniem nowenny, którą odprawiliśmy jako wspólnota. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi wszystkim czcicielom.

2. W tym tygodniu, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. O godz. 11:00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny z udziałem władz miasta, powiatu, wojska, służb mundurowych, delegacji i pocztów sztandarowych. Niech w tym dniu z naszej Kolegiaty rozbrzmiewa modlitwa błagalna: "Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”.

3. Serdecznie zapraszamy do naszej Kolegiaty na godz. 19:00 na koncert światowej sławy gitarzysty Krzysztofa Meisingera, który wystąpi wraz z zespołem. Wstęp na koncert bezpłatny.

4. W środę Święto Pracy. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy polecać w modlitwie wszystkich pracujących.

5. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:30. Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej w maju o 21:00.

6. Nabożeństwo majowe w środę połączone będzie z nowenną do św. Rity. Chcemy prosić św. Ritę o wstawiennictwo dla matek oczekujących potomstwa.


 




projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F