Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś piątek, 18 października 2019 r, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Strona główna /

Arcybractwo Straży Honorowej N. S. Pana JezusaArcybractwo Straży Honorowej N. S. Pana Jezusa Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zostało założone w dniu 8 grudnia 1994 r. Liczy ono 72 osoby. Opiekunem Arcybractwa jest ks. prałat Henryk Ozga, natomiast zelatorką Halina Maślak.


Działalność Arcybractwa polega na wynagradzaniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszystkich zniewag jakich doznaje od ludzkości, dlatego każdy z członków obiera sobie 1 godzinę dziennie, w której trwa przy Sercu Bożym i Je pociesza w Jego opuszczeniu.

Członkowie Straży w każdy I-szy czwartek miesiąca odprawiają Godzinę Świętą oraz rozważają Drogę Krzyżową. W każdy I-szy piątek miesiąca od godz. 700 jest wystawiony Najświętszy Sakrament. W tym czasie każdy z członków obiera sobie godzinę, w której przychodzi, aby czuwać przed Najświętszym Sakramentem. O godzinie 1200 sprawowana jest Msza św. dla ludzi chorych, a następnie o godzinie 1500 wspólnie z ks. dyrektorem odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po niej nadal do godziny 1800 poszczególni członkowie trwają na czuwaniu, które kończy się Ofiarą Mszy św. wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie zniewagi. Po Mszy św. spotykamy się w salce lub Kaplicy Różańcowej, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Straży Honorowej poruszane są różne sprawy dotyczące Arcybractwa oraz wygłaszana jest konferencja, a na koniec wymieniane Bileciki.

Raz w miesiącu członkowie Arcybractwa biorą udział w organizowanym Różańcu ulicami Stargardu w intencji Ojca św., ojczyzny i naszego miasta. Arcybractwo Straży Honorowej Serca Pana Jezusa posiada swój sztandar ufundowany przez członków.


© 2005-11-24 08:11:32

Czytano 1 razy.

 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F