Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.Taras widokowy na wieży koscioła Mariackiego

Taras widokowy na wieży koscioła Mariackiego


Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 16.00 na taras widokowy na wieży naszego kościoła.
Przepiękne widoki na całe miasto i okolice, a nawet przy dobrej pogodzie można zobaczyć wieżowce Szczecina.
Cena biletu na taras widokowy wynosi 3 zł normalny, a dla młodzieży 1,50 zł, natomiast dla zwiedzających świątynię 1,50 zł.
Można także skorzystać z przejażdżki dorożką, podziwiając zabytki Stargardu. Kontakt z przewodnikiem pod numerem (+48)504915219.
Serdecznie zapraszamy.
Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś piątek, 28 kwietnia 2017 r, imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa
Strona główna /

Żywy różaniec mężczyznŻywy różaniec mężczyzn Żywy Różaniec Mężczyzn został założony z inicjatywy kilku osób rekrutujących się przeważnie z członków tutejszego Klubu Katolików w Stargardzie.Róża ta poza udziałem w ogólnych spotkaniach Żywego Różańca, comiesięcznych Mszach św. w intencji Żywego Różańca, różnych nabożeństwach i uroczystościach, bierze udział w miesięcznych spotkaniach formacyjnych.


Członkowie naszego Różańca wprowadzili „Procesję różańcową” po naszym mieście dla społeczeństwa z całego miasta w dni poświęcone Matce Bożej, która odbywa się regularnie, każdego 13 dnia miesiąca.

Dzięki ofiarności członków Róży Mężczyzn zakupiono materiał, wykonano i postawiono krzyż przydrożny na rozwidleniu ulic Gdańskiej, Morskiej i Maszewskiej na upamiętnienie Nawiedzenia obrazu M. B. Częstochowskiej w Stargardzie. Krzyż ten poświęcony został przez J. E. Ks. Biskupa Jana Gałeckiego.

Następny krzyż wykonano z powierzonego materiału przez ks. kanonika i proboszcza parafii św. Ducha w Stargardzie i postawiono go na Oś. Pyrzyckim w miejscu przeznaczonym na budowę tam nowego kościoła. W związku ze zgłaszaniem się dalszych nowych kandydatów na członków Żywego Różańca Mężczyzn zorganizowano II Różę.


© 2005-11-24 07:45:11

Czytano 1 razy.

 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska

kolegiatastargard@gmail.com


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F