Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 21 sierpnia 2019 r, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 28.07.2019 r.1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia jutro wspomnienie św. Marty; w najbliższą środę św. Ignacego z Loyoli.

2. W najbliższy czwartek w naszej Kolegiacie będzie sprawowana o godz. 17.00 uroczysta Msza św. w intencji poległych podczas Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która stanowi wyraz hołdu dla tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

3. W pierwszy piątek miesiąca ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunia św. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i okazja do spowiedzi św.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Już dziś informujemy, iż 15.08 br. z naszej Kolegiaty wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka organizowana przez środowiska kolejarzy do Sanktuarium Matki Bożej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pielgrzymka wyruszy z naszej Kolegiaty o godz. 4.00 rano. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zachęcamy, aby przyłączyć się do tej wspólnoty permanentnej modlitwy w intencjach naszych rodzin i naszej wspólnoty Parafialnej.

7. "Caritas parafialna” organizuje także w tym roku akcję "Tornister pełen uśmiechu”. Biorąc ze sobą plecak, wyposażając go w materiały piśmiennicze, zeszyty, przybory szkolne włączamy się w dzieło pomocy dla dzieci polskich mieszkających na Białorusi. Pozostało kilka plecaków, które czekają, aby je wyposażyć. Tym z Państwa, którzy tydzień temu zainteresowali się tą akcją w imieniu małych Polaków mieszkających na Białorusi z całego serca dziękujemy.


8. Zapraszamy w najbliższą środę na nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Do skarbonki przy kapicy można składać kartki z intencjami modlitewnymi; wieczorem natomiast zapraszamy na "Apel Jasnogórski” w intencji naszej Ojczyzny o godz. 21.00.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Do naszej parafii trafia 15 egzemplarzy "Niedzieli” z naszym ekskluzywnym dodatkiem "Kościół nad Odrą i Bałtykiem”. Zapraszamy do lektury.

10. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Niech Pan Bóg błogosławi, strzeże, darzy łaską zdrowia. Wyjeżdżającym na zasłużony urlop życzymy pięknej pogody, miłego wypoczynku i przede wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

11. W minionym tygodniu do Domu Ojca odeszli: śp. Ryszard Pielichowski i Bronisław Pióro. Niech Bóg da naszym zmarłym radość Nieba, a rodzinom pogrążonym w żałobie ukojenie serc w nadziei Zmartwychwstania.

12. Wszystkim kochanym Parafianom, miłym Gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku, błogosławionego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2019-07-28 17:37:01

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F