Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 31 marca 2019 r.1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Karol Karwowski, kapłan naszej diecezji, pracujący na co dzień na Ukrainie. Serdecznie ks. Karola witamy w naszej Kolegiacie i życzymy, aby czas wspólnego rozważania Słowa Bożego był dla nas wszystkich błogosławiony. Plan rekolekcji: w niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna; w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. Na wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących. Podczas Mszy się zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W Strachocinie rekolekcje w tych dniach o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o przyjście do kościoła w Strachocinie.

2. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 ( nabożeństwo dla dzieci); 17.30 i o godz. 19.00 ulicami Starego Miasta – początek w Kolegiacie. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek ks. Prałat i księża wikariusze odwiedzą chorych z Komunią św.. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. nabożeństwo pierwszosobotnie- wyjątkowo- z racji na uroczystości wieczorne będzie sprawowanie w naszej kolegiacie o godz. 7.30 rano.

4. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 grupa młodzieży i dorosłych z naszej wspólnoty parafialnej przez posługę ks. biskupa Henryka Wejmana otrzyma sakrament bierzmowania. Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi Kalacie za całoroczne przygotowywanie młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

5. Nasza parafialna "Caritas” przy wyjściu z kościoła sprzedaje symbole wielkanocne, które mogą posłużyć w przygotowaniu świąt: baranki wielkanocne, kartki świąteczne. Nabywając wspomniane symbole przyczyniamy się do przygotowania paczek świątecznych dla osób samotnych, biednych. Wszystkim Wam, najmilsi, ludzi o wrażliwym sercu za tę pomoc i wsparcie z całego serca dziękujemy!

6. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się informacje na tematy aktualne z życia Kościoła. Także w tym tygodniu ks. Marcin Miczkuła, nasz wikariusz, napisał do "Niedzieli” dwa ciekawe artykuły. Chciejmy więc tym bardziej przeczytać ten najnowszy egzemplarz.


7. Od wielu lat w tradycji naszej parafii jest fundowanie kwiatów do Bożego Grobu. Można to uczynić także w tym roku, ofiary można składać do puszki przy kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do tej pory do puszki złożono ofiary w wysokości 842 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

9. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom, wszystkim nawiedzającym naszą Kolegiatę życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2019-03-31 13:17:35

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F