Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 24 marca 2019 r.1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP.

2. Przezywamy okres Wielkiego postu, nasze serca przygotowujemy do obchodów Świąt Zmartwychwstania. Zapraszamy bardzo serdecznie i gorąco do udziału w nabożeństwach pasyjnych: drodze krzyżowej, Gorzkich żalach. Rozważania Męki Pańskiej koncentrują naszą uwagę na cierpieniu Chrystusa, który czyni to z miłości do człowieka i dla jego odkupienia. Zapraszamy w najbliższy piątek na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 7.30; 16.30 (nabożeństwo dla dzieci) i 17.30. Dziś rozważania Męki Chrystusa, Gorzkie Żale o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Karol Karwowski, kapłan naszej diecezji, pracujący na co dzień na Ukrainie. Plan rekolekcji: w niedzielę na wszystkich Mszach św. nauka ogólna; w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. Na wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących. Podczas Mszy się zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. W Strachocinie rekolekcje w tych dniach o godz. 17.00. Wiernych ze Świętego prosimy o przyjście do kościoła w Strachocinie.

4. Jutro o godz. 18:30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

5. Chcemy przygotować się w naszej wspólnocie do przeżycia wspomnienia św. Rity, które przypada 22 maja. Z tego względu rozpoczynamy nowennę do św. Rity. Przez kolejne 9 tygodni będziemy gromadzić się na modlitwie w środę o godz. 17:30 upraszając wstawiennictwa patronki spraw beznadziejnych.

6. W piątek, 29 marca, odbędzie się Wielkopostne Czuwanie Młodzieży z bratem ze wspólnoty Taize w Cerkwi Greckokatolickiej nad Iną przy ul. Młyńskiej. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19:00.


7. Jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym, znajdują się informacje na tematy istotne dla życia i działalności Wspólnoty, jaką jest Kościół. Chciejmy sięgać jak najczęściej do tego źródła informacji, po przeczytaniu przekazujmy innym, aby poszerzały się kręgi czytelników.

8. Od wielu lat w tradycji naszej parafii jest fundowanie kwiatów do Bożego Grobu. Można to uczynić także w tym roku, ofiary można składać do puszki przy kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do tej pory do puszki złożono ofiary w wysokości 375 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy nasze najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów. Niech Matka Boża wyprasza potrzebne dary i łaski, aby Wasze życie przepełnione było przede wszystkim miłością Boga i bliźniego.

10. Wszystkim drogim parafianom, miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech Bóg nam obficie błogosławi.

11. W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli: śp. Wacław Surmacz, Elżbieta Bludau-Kot, Zygmunt Pietrzykowski, Tadeusz Kuk, Leszek Hankus. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2019-03-24 10:29:04

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F