Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś piątek, 18 października 2019 r, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 3 marca 2019 r.1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. Kazimierza Królewicza a w czwartek święte Perpetuę i Felicytę.

2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

3. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post – czas szczególnej modlitwy, czuwania i jednocześnie naszego nawracania się. Wezwanie Wielkiego Postu: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię jest zaproszeniem do zmiany życia. Niech ten czas będzie także okazją do podjęcia postanowień wielkopostnych. W naszej Kolegiacie w Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Msza św. w Świętem i w Strachocinie o godz. 17:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4. Droga Krzyżowa jest szczególnym rozważaniem Męki Chrystusa. Chciejmy zorganizować sobie czas, aby w każdy piątek uczestniczyć w tym nabożeństwie pasyjnym. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 7:30, 16:30 dla dzieci, 17:30 i 19:00 dla młodzieży. W przyszłą niedzielę, o godz. 17:30, nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

5. W piątek, 08 marca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia. Jest to szczególna okazja, by przypomnieć sobie o szczególnym powołaniu kobiety, która jest nie tylko matką nowego życia, ale także kapłanką życia rodzinnego.

6. W dniach 30.09.-10.10.2019 r. zapraszamy do pielgrzymki autokarowo-samolotowej do Fatimy, Lourdes i La Salette. Szczegóły w gablocie lub u ks. Marcina Miczkuły.


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli zachęcamy do lektury wywiadu o słudze Bożym ks. bp. Janie Pietraszce. Zapraszamy do lektury.

8. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg błogosławi i darzy potrzebnymi łaskami.

9. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Zuzanna Skoczylas-Szczypała. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2019-03-03 12:22:19

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F