Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30 grudnia 2018 r.1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewa Chór „Echo Arioso”, po nabożeństwie artyści zaśpiewają jeszcze kilka kolęd, aby wzmocnić nasze przeżycia duchowe związane z uroczystością Bożego Narodzenia.

2. Z wielkim bólem musimy poinformować, że w ostatnim czasie nasiliły się kradzieże w naszej Kolegiacie. Został skradziony aniołek przy żłóbku, jak również włamywano się do puszek przy świecznikach. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na osoby postronne, które szukają okazji, aby zniszczyć nasze dobro wspólne. Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję i prowadzone jest dochodzenie. Z całą pewnością zamontujemy dyskretny monitoring, aby wykryć sprawców tych przestępstw.

3. Kończy się rok 2018. W ostatnim dniu roku, czyli jutro o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo dziękczynno-błagalne w intencji wszystkich Parafian. Chcemy podziękować Bogu za otrzymane łaski przeprosić za nasze niedociągnięcia i słabości, a także dokonać pewnego podsumowania minionego roku od strony duszpasterskiej i inwestycyjnej.

4. W Nowy Rok Msze św. sprawowane będą tak jak w niedzielę. Msza św. w Strachocinie o godz. 10.00. Prosimy, aby wierni ze Świętego przyszli na wspólnotowe nabożeństwo do Strachocina. Chcemy rozpocząć Nowy Rok, obchodząc Uroczystość Bożej Rodzicieli Maryi i Jej orędownictwu zawierzać losy świata, naszej Ojczyzny i nas samych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek przed południem ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi św.


6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a następnie sprawowana będzie Msza św..

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Mesjasz wszystkim ludziom dobrej woli. W tym dniu poświęcenie kadzidła, kredy i złota. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na misje. O godz. 12:15 z Rynku Staromiejskiego wyruszy do Kolegiaty Orszak Trzech Króli, który zakończy się Mszą św. o godz. 12:30.

8. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić rodziny w ramach kolędy. Bardzo dziękujemy za serdeczne i miłe rozmowy podczas kolędy. Parafianie zgłaszają wiele cennych uwag, które w miarę możliwości będziemy analizowali i wcielali w życie. Plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

środa, 02.01.2019 od godz. 16:00
ul. Pocztowa, Łokietka, Warowna, Płatnerzy 1a-1c

czwartek, 03.01.2019 od godz. 16:00
ul. Płatnerzy - pozostałe numery, Mieszka I, Grodzka 4a-6c

piątek, 04.01.2019 od godz. 16:00
ul. Grodzka - pozostałe numery, Kazimierza Wielkiego 1a-3c

sobota, 05.01.2019 od godz. 10:00
ul. Kazimierza Wielkiego - pozostałe numery, Basztowa, Mariacka, Krzywoustego 2-3

niedziela, 06.01.2019 od godz. 14:30
ul. Krzywoustego - pozostałe numery, Strażnicza 1-3

9. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym parafianom, miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-12-30 03:39:26

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F