Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 23 grudnia 2018 r.1. Rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Marek Eliasz. Rozważania adwentowe będziemy przeżywać przez trzy dni: dziś, w niedzielę Ogłoszenia Duszpasterskie. Niedziela 23 grudnia 2018 r.

1. Dziś czwarta niedziela adwentu, podczas Mszy św. okazja do spowiedzi św. Jutro tzn. w wigilię jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 8.00 – 10.00

2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny, chciejmy zachować tę piękną tradycję i po wspólnotowej modlitwie przed wieczerzą wigilijną połamać się tym białym chlebem na znak przebaczenia i wyrażenia naszej wzajemnej miłości i szacunku. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Harcerze rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

3. Jutro, w wigilię Bożego Narodzenia, ostatnie roraty o godz. 7:00.

4. Tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia celebrowane są Mszę św.- pasterski. W naszej Kolegiacie pasterki będą sprawowane o godz. 21.00; 22.30 i o godz. 24.00. Przed Mszą św. o północy zostanie poświęcony nowy witraż ufundowany przez Państwo Urszulę i Zdzisława Pałackich. Jesteśmy wdzięczni fundatorom za ich dar serca dla Kolegiaty. W Strachocinie i Świętem pasterki będą sprawowane o godz. 20.00

5. Jest nam bardzo miło zakomunikować, iż zostały zakupione nowe figury do żłóbka betlejemskiego. Dar serca złożyli Państwo Irena i Mirosław Łukomscy. To wielka radość dla nas! Bardzo dziękujemy za ten przemiły gest i jednocześnie dar dla naszej Kolegiaty! Msza św. w intencji Fundatorów będzie sprawowana 26.12. o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy ks. Marcinowi Miczkule, który w tym roku wraz z woluntariuszami przygotował żłóbek i wystrój kościoła. Śmiało możemy powiedzieć, że takiego żłóbka w Stargardzie jeszcze nie było! Ks. Marcin również kontynuuje współpracę z ośrodkami wychowawczymi i dydaktycznymi, które także w tym roku przystroiły choinki. Z racji setnej rocznicy Niepodległości Polski przybrały kolory narodowe. Przedszkolakom, dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie z całego serca dziękujemy!


6. Z całego serca dziękujemy Wam Kochani Parafianie i mili Goście za wszelkie dobro, które w tych ostatnich dniach przed świętami doświadczyli szczególnie potrzebujący i ubodzy, bowiem nasza parafialna Caritas przygotowała paczki świąteczne ufundowane przez Was, Najmilsi. Przez zakupienie świecy na stół wigilijny, wsparliśmy bardzo konkretnie wielu ludzi żyjących w potrzebie. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 5, nauczycielom, dzieciom za ich inicjatywę zbiórki słodyczy i żywności dla potrzebujących. Niech Bóg wynagrodzi Waszą dobroć serca! Jesteśmy świadomi, że bez naszych kochanych współpracowników Caritas nie byłoby to możliwe stąd i ku tym osobom płynie nasze serdeczne podziękowanie.

7. Naszą wdzięczność kierujemy ku Dyrekcji Zakładu Karnego w Stargardzie, która zezwoliła na uczestnictwo osadzonych w programie „Jestem potrzebny.” To dzięki pracy osadzonych możliwe było przygotowanie świątyni do Świąt.

8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Koszt jednego egzemplarza Niedzieli to 10 zł, ale w środku znajduje się płyta z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Przepiękny prezent dla naszych rodzin na czas Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy do lektury także Gościa niedzielnego. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie.

9. Od 27 grudnia pragniemy odwiedzić rodziny w ramach kolędy. Plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:
Czwartek, 27 grudnia, od godz. 16:00
ul. Kuśnierzy, Garncarska i Chrobrego 4
Piątek, 28 grudnia, od godz. 16:00
ul. Szewska
Sobota, 29 grudnia, od godz. 10:00
Strachocin, Święte, ul. Bydgoska 122-126
Niedziela, 30 grudnia, od godz. 14:30
ul. Chrobrego 6, 8, 18, ul. Złotników.

10. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim
drogim i kochanym parafianom, miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy, a czas spędzony w gronie bliskich i przyjaciół niech będzie okazją do duchowego dziękczynienia za otrzymane łaski.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-12-23 05:10:37

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F