Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś poniedziałek, 18 czerwca 2019 r, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 16 grudnia 2018 r.1. Rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Marek Eliasz. Rozważania adwentowe będziemy przeżywać przez trzy dni: dziś, w niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św., poniedziałek Msze św. z nauką ogólną o godz. 9.00 i o godz. 18.00; oraz we wtorek o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. i w czasie Eucharystii okazja do spowiedzi świętej. Wiernych ze Świętego i Strachocina zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godzinę 17.00 do kościoła w Strachocinie.

2. Czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnie radosny. Temu przygotowaniu służą roraty. Codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia o godzinie 6.30, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek i środę na godz. 16.30.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia i modlitwa do Ducha Świętego o dary i łaski dla naszych rodzin, wspólnot. Będziemy się modlili o Boże błogosławieństwo dla nas, aby czas Bożego Narodzenia był owocny w duchowym przezywaniu Świąt.

4. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7.364 zł. Regulujemy systematycznie zaległości związane z remontem domu Caritasu i kościoła filialnego w Świętem. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zrozumienie i wsparcie dl podejmowanych prac. Wielu parafian tak wspaniałomyślnie i serdecznie podchodzi do podejmowanych projektów. To nas bardzo cieszy i motywuje do dalszej, efektywnej pracy. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.
5. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Poświęcony chleb to symbol obecności Chrystusa. To na Jego przyjście się przygotowujemy, to On jest źródłem błogosławieństwa. Niech ten pobłogosławiony chleb zapewni nam, naszym bliskim obfitość Bożych łask podczas Świąt Bożego Narodzenia, a także w Nowym 2019 Roku. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

5. Od dziś Caritas parafialna rozprowadza świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ta mała świeca na stole wigilijnym niech nam przypomina o tych, którzy nie mają tak wspaniałych świat, o biednych, opuszczonych, samotnych. Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży tych świec każdego roku przekazywane są paczki świąteczne dla potrzebujących.


6. W Stargardzie działa od ubiegłego miesiąca Klub Aktywnych, szczególnie dedykowany jest osobom mającym problemy ze znalezieniem pracy, bądź w trudnej sytuacji życiowej - potrzebujących pomocy psychologicznej lub innego wsparcia. Dokładne informacje można uzyskać u naszego p. Organisty Macieja Lewandowskiego oraz doczytać na plakacie wywieszonym w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę harcerze będą rozprowadzać sianko na wigilijny stół.

8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie.

9. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym parafianom, miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy, a czas Adwentu okazją do duchowego przygotowania na przyjście Zbawiciela.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-12-16 15:38:42

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F