Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś niedziela, 18 sierpnia 2019 r, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 grudnia 2018 r.1. W nadchodzącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Ambrożego.

2. Rozpoczęliśmy adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Jest piękną tradycją, oczekiwać narodzin Zbawiciela razem z Maryją. Codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. roratnia o godzinie 6.30, a w sobotę o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią w poniedziałek i środę na godz. 16.30. Niech uczestnictwo w tym wyjątkowym nabożeństwie przysłuży się do naszego duchowego odrodzenia.

3. Dziś na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki na stów wigilijny, a także sianko. Podobnie jak święcimy pokarmy w Wielką Sobotę, aby spożyć śniadanie wielkanocne, tak i przed Bożym Narodzeniem święcimy opłatki, aby tym chlebem jedności i miłości połamać się z najbliższymi. Zatroszczmy się o to, aby ten poświęcony opłatek trafił, a także do osób chorych, cierpiących, samotnych. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

4. Cieszymy się, że od dzisiejszej niedzieli na nowo funkcjonuje nasz punkt „Caritas”. Jestem wdzięczny paniom, za poświęcony czas i przygotowanie tego miejsca, które służyć będzie naszej Wspólnocie. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. W przyszłą niedzielę także będzie można zabrać papierową torbę, którą można wypełnić produktami spożywczymi, o dłuższym terminie do spożycia. Zebrana żywność zostanie przekazana potrzebującym. Bóg zapłać za ofiarne i wrażliwe na biedę ludzką serca!

5. W najbliższą sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja wybrana przez Boga na Matkę Zbawiciela została przez Stwórcę ustrzeżona od zmazy grzechu pierworodnego. W tym uroczystym dniu Msze św. w Kolegiacie będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.00. O 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Przed południem ks. Prałat i Ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z Komunią św. W sobotę ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

7. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę zostaną przekazane na cele inwestycyjne. Niestety mamy do spłacenia jeszcze poważną kwotę za remont kościoła w Świętym. Udało się przeprowadzić konieczne prace, niemniej zobowiązania musimy regulować. Ufamy Opatrzności Bożej.

8. W Stargardzie działa od ubiegłego miesiąca Klub Aktywnych, szczególnie dedykowany jest osobom mającym problemy ze znalezieniem pracy, bądź w trudnej sytuacji życiowej- potrzebujących pomocy psychologicznej lub innego wsparcia. Dokładne informacje można uzyskać u naszego p. Organisty Macieja Lewandowskiego oraz doczytać na plakacie wywieszonym w gablocie.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać po prasę katolicką, to prawdziwe źródło obiektywnej wiedzy na tematy życia Kościoła w Polsce i świecie. Otrzymujemy 15 egzemplarzy „Niedzieli” i z przykrością musze to stwierdzić, nie zawsze te egzemplarze są rozprowadzone. A przecież w naszej Wspólnocie tylu jest ludzi inteligentnych, poszerzających horyzonty swojej wiedzy. Niech i ten kierunek zdobywania potrzebnej informacji będzie dla nas atrakcyjny.

10. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim drogim i kochanym parafianom, miłym gościom życzymy miłej i spokojnej niedzieli. Niech ten nowy tydzień będzie dla nas wszystkich udany i szczęśliwy.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: śp. Stanisław Małowicki i Stanisława Sobczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-12-02 12:09:34

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F