Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś piątek, 18 października 2019 r, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 października 2018 r.1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Jana Pawła II.

2. Dziś w całej Polsce odbywają się wybory samorządowe. Moralny obowiązek zainteresowania się polityką i uczestnictwem w wyborach jest elementem nauczania Kościoła. Wyraźnie mówi o tym adhortacja "Christifideles laici", w której Jan Paweł II przypomniał, że udział w wyborach jest obowiązkiem wszystkich i każdego, niezależnie od argumentów, które mogą przemawiać za tym, żeby się polityką nie interesować i nie zajmować. Nie zmarnujmy zatem szansy i wypełnijmy nasz obywatelski obowiązek udając się tuż po Mszy św. do lokalu wyborczego.

3. Dziś o godz. 20:00 w naszej Kolegiacie rozpoczynamy czuwanie modlitewne i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Modlitwa potrwa do Mszy św. o godz. 18:00 w poniedziałek. Prosimy o zapoznanie się z programem nabożeństwa. Można go wziąć przy wyjściu z kościoła.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum w poniedziałek o godz. 16:00.

4. Miesiąc październik poświęcony jest szczególnie Matce Bożej Różańcowej. W Kolegiacie codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dzieci oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na różaniec w środy i piątki o godz. 16.30.

5. Jutro o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Rity połączone z modlitwą różańcową.

6. Nabożeństwa w intencji naszej Ojczyzny w środę o godz. 20:30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

7. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 7.410 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z otwartymi sercami wspierają nasze starania przywrócenia blasku naszej Kolegiacie. Cieszymy się z faktu, że w minioną środę ministrowie wraz z delegacją parlamentarzystów podpisali umowę w sprawie pomocy finansowej przy restauracji naszej pięknej świątyni. Wszystkim, którzy wspierają nasze działania zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.


8. W minioną niedzielę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia młodzież uzbierała 1780 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie młodych ludzi z rodzin najuboższych.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Informujemy, że Msza św. na Nowym Cmentarzu, na Giżynku o godz. 11:00, natomiast uroczystości na Starym Cmentarzu rozpoczną się procesją za zmarłych o godz. 15:00. Msze św. we Wszystkich Świętych w naszej Kolegiacie o godz. 8:00, 9:30 i 18:00.

10. Przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki wypominkowe. Prosimy zwrócić szczególną uwagę, na datę, kiedy będziemy czytać imiona wypisanych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli oferują wiele ciekawych artykułów na temat życia Kościoła w Polsce i na świecie.

12. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

13. Naszym Kochanym Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w naszej przepięknej Kolegiacie życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i udanego nadchodzącego tygodnia.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: śp. Antoni Kozłowski, Franciszek Olszowy, Edmund Plichta i Zygfryd Wojciechowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-10-21 06:42:57

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F