Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś czwartek, 18 kwietnia 2019 r, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 sierpnia 2018 r.1. Dziś rozpoczynamy nasze uroczystości odpustowe, czas szczególnej modlitwy i dziękczynienia Bogu i Jego Matce, Najświętszej Maryi Pannie Królowej Świata, za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla nas i dla naszych rodzin. O godzinie 11.00 Msza św. w intencji chorych cierpiących, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O 12.30 zaniesiemy szczególe dziękczynienie Bogu za Jubilatów, którzy obchodzą w tym roku rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. O godz. 15.00 gromadzimy się w naszej Kolegiacie przy relikwiach św. Jana Pawła II, aby modlić się za całą naszą parafię, po adoracji wyruszy procesja z relikwiami ulicami naszego miasta. Na zakończenie nabożeństwa będzie można ucałować relikwie Świętego Jana Pawła II. Wieczorem o godzinie 21.00 apel u Królowej Świata.

2. Od poniedziałku 20.08 do soboty 25.08.2018 w ramach przeżywanego odpustu parafialnego gromadzimy się o godz. 15.00 na nabożeństwie wypominkowym połączonym z koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragniemy modlić się za tych, z naszych rodzin, którzy odeszli do domu Ojca, błagamy dla nich o miłosierdzie Boże. O 17.45 nabożeństwo do Ducha Świętego - przeżywamy bowiem rok szczególnej modlitwy do Ducha św. Prosimy, aby Duch Święty uzdalniał nas do mężnego wyznawania wiary i dawania świadectwa we współczesnym świecie; Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona z oddaniem czci relikwiom świętych polskich (zgodnie z programem); okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30; wieczorem o godz. 21.00 Apel u Królowej Świata.

3. Już po raz drugi w ramach przeżywanego odpustu parafialnego organizowany będzie w dniach od 24.08- 26.08.2018 r. „Jarmark u Królowej Świata”. Obok przeżyć duchowych, codziennych nabożeństw, okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, Mszy św., na Rynku Staromiejskim odbywać będą się koncerty, zabawa dla dzieci, będzie także okazja do skorzystania z oferty rękodzielników, artystów, wystawców i producentów zdrowej żywności.

4. W przyszłą niedzielę zakończenie obchodów odpustowych uroczystą Mszą św. o godz. 12.30. Podczas tej Mszy św. chcemy dziękować Bogu za dar naszej umiłowanej Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości.


5. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. będzie możliwość nabycia płyty naszego stargardzkiego pianisty młodego pokolenia Artura Haftmana, który będzie także podpisywał te płyty. Myślę, że to będzie wspaniały prezent nie tylko dla melomanów, ale dla nas mieszkańców Stargardu. Ogromnie się cieszymy, że na zakończenie naszych odpustowych uroczystości o godz. 16.00 w naszej Kolegiacie koncert fortepianowy Artura Haftmana. Serdecznie zapraszamy.

6. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7.211 zł. To znaczna kwota, za którą bardzo dziękujemy. W dalszym ciągu realizujemy założone działania; prace postępują szybko i to też nas cieszy. O wszystkich ofiarodawcach pamiętamy w naszej codziennej, kapłańskiej modlitwie. Wszystkich Dobrodziejów naszej Kolegiaty zapraszamy serdecznie na Mszę św. w ich intencji w czwartek, 23 sierpnia, o godz. 18:00.

7. Zapraszamy 22.08. na godzinę 17.30 na nabożeństwo ku czci św. Rity. Pragniemy za jej wstawiennictwem modlić się w intencji kobiet pragnących poczęcia dziecka. Nasze wspólnotowe błaganie niech przyniesie dar upragnionego macierzyństwa.

8. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela oraz Gość Niedzielny. Dla nas katolików są to media o tyle istotne, że przekazują informacje na temat życia Kościoła. Po przeczytaniu tych gazet przekazujmy je dalej, aby w ten sposób poszerzał się krąg osób, do których dociera informacja z redakcji katolickich.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze, najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

10. Wam, kochani Parafianie, mili Goście modlący się z nami w Kolegiacie życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wypoczynku. Niech nasze wspólnotowe przeżywanie tygodnia odpustowego przyniesie błogosławione owoce.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-08-19 02:15:44

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F