Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 19 lutego 2019 r, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 21 stycznia 2018 r.1. Trwają ferie zimowe, szczególny czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży, ale także dla nauczycieli i wychowawców. Wszystkim udającym się na zimowiska życzymy wspaniałych wrażeń i szczęśliwego powrotu do domu. Cieszy nas, że grupa ministrantów i lektorów pod przewodnictwem ks. Marcina Miczkuły udała się na zimowy wypoczynek w okolice Władysławowa. Takie wyjazdy służą budowaniu silniejszych więzi międzyludzkich. Z relacji uczestników wiemy, że był to bardzo interesujący i pełen przygód czas.

2. Zakończyła się w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za życzliwość, za wspólną modlitwę, i poświęcony czas. Podczas rozmów z Parafianami wysunięto wiele ciekawych propozycji duszpasterskich, które będziemy realizować. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej Kolegiaty. Wielu Parafian wspiera upiększanie naszej Kolegiaty, prace renowacyjne. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą, ale jednocześnie prosimy o modlitwę w instancjach zamierzonych prac i projektów. Czynimy nadal starania, aby pozyskać środki na gruntowy remont Kolegiaty. Wstępne zapewnienia p. Premiera Piotra Glińskiego pozwalają nam spać spokojniej, nie mniej jak uczy doświadczenie cieszyć się będziemy najbardziej, w momencie otrzymania środków.

3. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7.012. zł. Dzięki tym środkom systematycznie spłacamy zobowiązania wynikające z remontu domu parafialnego. Na wiosnę chcemy przystąpić do remontu domu, w którym mieści się sklepik Caritas. Koniecznym jest wymiana dachu, okien, ogrzewania, instalacji elektrycznej. Naszym pragnieniem jest udostepnienie salki do spotkań dla dzieci młodzieży, aby grupy duszpasterskie miały swoją przestrzeń i miejsce, w którym będą się dobrze czuli. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom naszej Kolegiaty.

4. W przyszłą niedzielę 28.01.2018 o godzinie 17.00 w kościele św. Ducha w Stargardzie, Chór "Echo Arioso” wykona najpiękniejsze kolędy polskie. Będzie to jednocześnie ostatni koncert kolędowy Echo Arioso w tym roku. Okazja więc jest wyjątkowa! Serdecznie zapraszamy.

5. Parafialna Caritas prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz wsparcia najuboższych z naszej wspólnoty. Kartki z danymi, które należy wpisać na formularzach zeznań podatkowych, dostępne są w sklepiku Caritas i na stoliku przy zakrystii. W razie trudności panie z Caritas pomogą wypełnić formularz PiT. W ubiegłym roku podatkowym "Caritas” otrzymała z odpisu 1% sumę 2.530 zł. To znacząca suma i jak widać warto zbierać grosz do grosza.


6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Chciejmy sięgać do prasy katolickiej. Na pewno znajdziemy wiele ciekawych informacji dotyczących życia Kościoła w Polsce i świecie. Jesteśmy zmartwieni faktem, iż praktycznie w każdą niedzielę zostają niesprzedane egzemplarze gazet. Jest tylu wspaniałych, inteligentnych katolików. Niech to zobowiązuje, aby na stałe sięgać do prasy katolickiej, czytać i przekazywać dalej.

7. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Dla nas duszpasterzy to ogromna radość, że zamawiane są intencje Mszy świętych w intencji Jubilatów, a także w dniu imienin. Jest pięknym zwyczajem, iż w dniu 18. urodzin rodzice zamawiają Mszę św. w intencji swojego syna, czy córki, która wchodzi w życie dorosłe. Jakiś banalny prezent nie jest w stanie zastąpić mocy Eucharystii, podczas której modlimy się o potrzebne dary i łaski dla jubilata To duchowy kwiat dla tych którzy przeżywają swoje uroczystości osobiste i rodzinne.

8. Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w Kolegiacie życzymy miłej, spokojnej niedzieli, dobrego wypoczynku i dobrego, nadchodzącego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2018-01-21 07:08:32

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F