Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 12 grudnia 2018 r, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 31 grudnia 2017 r.1. Dziś żegnamy stary rok. Dla naszej parafii był to czas wytężonej pracy duszpasterskiej i podejmowania działań dla ratowania zabytkowej plebanii oraz Kolegiaty. Dzięki życzliwości Parafian, Przyjaciół naszej świątyni oraz Władz Miasta udało się przeprowadzić wiele inwestycji, które nadają blask Domu Bożego. Z całego serca wszystkim Dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowanie. Bez tego duchowego i materialnego wsparcia nie byłoby możliwe przeprowadzenie tak wielu działań. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku, a o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za dobro, którego doświadczyliśmy w 2017 r. i jednocześnie przepraszamy za uchybienia i niedociągnięcia.

2. W Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Kolegiacie według porządku niedzielnego.

3. W sobotę, 06 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła.
06 stycznia w całej Polsce organizowane są orszaki Trzech Króli. Również i w naszym mieście odbędzie się już po raz kolejny taki orszak. Rozpocznie się w naszej Kolegiacie po Mszy św. o godz. 11:00. Wyruszymy wtedy na spotkanie z innymi parafiami. Zakończenie zaplanowane jest przy budynku OSiRu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku, jest to bowiem świadectwo naszej wiary, gdy wyruszamy na ulice świętując Boże Narodzenie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek miesiąca Ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. od godz. 17:00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:15.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. dla członków Żywego Różańca połączona ze zmianą tajemnic.

6. Plan kolędy:

wtorek, 02 stycznia, ul. Bydgoska 36-84 parzyste, Jesionowa, Orkana, Aleja Dębowa

środa, 03 stycznia, ul. Andersa, Tuwima, Nałkowskiej, Wyspiańskiego, Okrężna numery nieparzyste

czwartek, 04 stycznia, ul. Okrężna numery parzyste, Sikorskiego, Piwna

piątek, 05 stycznia, ul. Jagiellońska, Anny Jagiellonki, Dąbrówki, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Nowowiejska, Wiejska 1-12

sobota, 06 stycznia, ul. Wiejska 13 do końca, ul. Strażnicza 1-4

niedziela, 07 stycznia, ul. Strażnicza 5, Krzywoustego 2-11c

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o 16:00, w sobotę o 14:30, w niedzielę o 14:00. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej.


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze Miłujcie się i Gościa Niedzielnego.

8. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim naszym kochanym Parafianom, miłym Gościom, Przyjaciołom Kolegiaty, składamy nasze kapłańskie życzenia: błogosławionego Nowego Roku!

9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Andrzej Złocki, Adam Pabich, Robert Czech oraz Tadeusz Jerzyk. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-12-31 08:32:54

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F