Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 12 grudnia 2018 r, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 26 listopada 2017 r.1. W czwartek, 30 listopada, w naszej wspólnocie będziemy obchodzić wielką uroczystość rocznicy poświęcenia Kolegiaty. To już 60 lat mija od czasu, kiedy sł. Boży Stefan Kard. Wyszyński poświęcił ten kościół na wyłączną służbę Bogu. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w czwartek. Wystawienie Najśw. Sakramentu oraz modlitwa w intencji nowych powołań z naszej wspólnoty o godz. 17:00. W tym czasie będzie również możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Msza św. Jubileuszowa rozpocznie się o godz. 18:00. Przewodniczył jej będzie ks. abp Andrzej Dzięga, który wygłosi również słowo Boże. Zaplanujmy sobie tak czas, abyśmy mogli we wspólnocie dziękować za dar świątyni oraz za sakramenty, które przyjmujemy codziennie w murach tej świątyni. Nasza obecność niech będzie zatem świadectwem naszej wiary i jedności.

2. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz rodziców na poświęcenie książeczek do nabożeństwa.

3. W czwartek do wspólnej modlitwy o godz. 18:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz ze swymi rodzicami.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Msza św. w I piątek w int. chorych o godz. 12:00. Spowiedź św. od godz. 17:00. Tego dnia Ks. Prałat oraz ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W I sobotę chorych odwiedzi ks. Marcin Kalata. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 17:15.

5. Modlitwa wypominkowa za zmarłych do środy o godz. 17:30. Przed ołtarzem stoi świecznik, na którym można zapalić symboliczny znicz za polecanych w modlitwie wypominkowej.

6. Dziś podczas każdej Mszy św. poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Łamanie się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej oraz w okresie świątecznym jest znakiem łączności i wspólnoty. Chciejmy zadbać o to, aby opłatki zostały dostarczone do osób samotnych i chorych.


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W Niedzieli znajduje się relacja ze Stargardzkiego Konkursu Religijnego, który odbył się w naszej Kolegiacie.

8. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Zofia Lachowicz-Diaków, Emilia Anna Maksymowicz i Henryk Halec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-11-26 05:42:36

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F