Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 12 grudnia 2018 r, imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 19 listopada 2017 r.1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, a w piątek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

2. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy sumę 7130 zł. Bóg zapłać za hojność serca i zrozumienie dla naszych inwestycji. Cieszymy się, że nasza Kolegiata pięknieje. Cały czas prosimy o modlitwę w intencjach naszej wspólnoty parafialnej.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wspomnijmy ich dziś zapalając symboliczny znicz w miejscu tragicznych wypadków drogowych lub na grobach ich ofiar oraz odmawiając modlitwę za zmarłych. Znicze można wziąć ze stolika przy zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę, w naszej wspólnocie będziemy wspominali św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy. Uroczysta Msza św. w int. kolejarzy i ich rodzin sprawowana będzie o godz. 11:00.

5. Modlitwa wypominkowa za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Przed ołtarzem stoi świecznik, na którym można zapalić symboliczny znicz za polecanych w modlitwie wypominkowej.

6. 30 listopada br. obchodzić będziemy 60 rocznicę rekonsekracji naszej Kolegiaty, której dokonał Sługa Boży Stefan Kard. Wyszyński. W tym dniu pragniemy podziękować Bogu i ludziom za ten bezcenny dar świątyni, która służy Ludowi Bożemu. Już dziś na tę uroczystość dziękczynienia serdecznie zapraszamy.


7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii dostępne są egzemplarze Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Wszystkim życzymy miłej i spokojnej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Henryk Mąka, Alicja Kardyga i Norbert Rekowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-11-19 04:45:15

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F