Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś czwartek, 18 lipca 2019 r, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta


Ogłoszenia Duszpasterskie - XIV Niedziela zwykła 2 lipca 2017 r.1. W Liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: we wtorek św. Benedykta z Nursii a w środę świętych Brunona i Bonifacego.

2. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. W ostatnim czasie złożyliśmy wniosek na dofinansowanie remontu kościoła w Świętem. Przygotowanie wniosku i dokumentacji na planowaną renowację świątyni pochłonęło ponad 11.000 złotych. Jest to poważny koszt, niemniej możliwe to jest dzięki wsparciu jakie otrzymujemy od wiernych naszej parafii i ludzi, którym leży na sercu dbałość o dziedzictwo przekazane nam przez pokolenia. Wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom składamy nasze podziękowanie i zapewniamy o naszej kapłańskiej modlitwie.

3. Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie zwróciła się do nas z prośbą, aby uwrażliwić osoby starsze, samotne na problem wyłudzeń pieniędzy, do których dochodzi w naszym mieście. Często przestępcy działają metodą na tzw. „wnuczka”, mówiąc przez telefon, że ktoś z rodziny uległ wypadkowi i należy szybko przekazać pieniądze na pokrycie kosztów transportu lub leczenia. W ostatnim czasie były przypadki podawania się przestępców za funkcjonariuszy CBA, którzy niby załatwiają odstąpienie od czynności operacyjnych wobec osób, które popełniły jakieś wykroczenie. Bardzo prosimy, aby nie ulegać emocjom i sprawdzać dokładnie, kto zwraca się do nas o jakiekolwiek pieniądze. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o zwracanie się do Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

4. Parafialna Caritas prowadzi nadal akcję wspierania rodzin w Syrii. Gromadzone są środki finansowe na potrzeby utrzymania rodzin dotkniętych wojną. Zainteresowany pomocą prosimy o kontakt z paniami z Caritasu w sklepiku parafialnym.

5. W przyszłą sobotę Ks. Prałat Henryk Ozga obchodzić będzie swoje imieniny. Dostojny Solenizant przewodniczyć będzie Mszy św. w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie okazja, aby złożyć Ks. Prałatowi życzenia imieninowe.


6. Jest do nabycia prasa katolicka. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. We wspomnianych publikatorach jest wiele interesujących informacji na temat życia Kościoła i w Polsce. Są jeszcze do nabycia nasze kalendarze parafialne na nowy 2018 rok. Bardzo nas cieszy, że wielu Parafian kupuje i przekazuje nasz kalendarz swoim bliskim, przyjaciółom. Jak informowaliśmy dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na organizację zajęć dla ministrantów i lektorów.

7. Solenizantów i Jubilatów, którzy będą obchodzić swoje uroczystości w bieżącym tygodniu otaczamy nasza życzliwością i składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

8. Wszystkim drogim Parafianom, miłym gościom - modlącym się w naszej Kolegiacie życzymy spokojnej, pięknej niedzieli. Niech wszystkich przepełnia duch wdzięczności za wiarę, którą otrzymaliśmy i za Sakrament Eucharystii, który nas umacnia w życiu codziennym.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-07-09 07:03:10

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F