Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 23 maja 2018 r, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


Ogłoszenia Duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna 14 maja 2017 r.
1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia wspominamy we wtorek św. Zofię a we wtorek św. Andrzeja Bobolę, patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie nasz Metropolita, ks. Abp Andrzej Dzięga. Chciejmy otoczyć naszego Pasterza szczególną modlitwą, aby Bóg dawała mu wiele siły w posłudze dla dobra Kościoła. Niech Matka Najświętsza obdarza potrzebnymi łaskami, aby mógł jak najdłużej służyć Ludowi Bożemu nad Odrą i Bałtykiem.

2. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary złożone na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Cieszy nas, że nasza Kolegiata pięknieje i w ostatnim czasie została zamontowany nowy ołtarz w kaplicy Patrona Stargardu św. Jana Chrzciciela. Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w ołtarzu przypomina wszystkich mieszkańców, którzy zostali wysiedleni po II wojnie światowej z terenów wschodniej Rzeczpospolitej. Niech będzie to miejsce szczególnej pamięci, o tych którzy budowali podwaliny naszej niepodległości i tożsamość narodową na ziemiach zachodnich. Wkrótce zakończą się prace na wieży od strony wschodniej, kolejny etap przywracania świetności naszej największej na Pomorzu Zachodnim Świątyni. Jest za co Bogu i ludziom dziękować!! Wam Kochani przede wszystkim za każdy gest życzliwości, wsparcia i modlitwy.

3. Jutro tj. w poniedziałek 16.05 zapraszamy młodzież, klas III przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie o godz. 18.30. Odbędzie się próba przed bierzmowaniem. Zapraszamy na to spotkanie także osoby dorosłe, które będą przyjmowały sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

4. Informujemy, uroczystość I Komunii św. w Stargardzie będzie miała miejsce 27.05 o godzinie 12.00. Następnego dnia o godzinie 11.00 swoją uroczystość będą miały dzieci, które rok temu przystąpiły do Komunii św. O godzinie 12.30 dzieci pierwszokomunijne uczestniczyć będą w Eucharystii, po której będzie możliwość wykonania wspólnej fotografii.

5. Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich Parafian, aby modlić się w intencji naszego kościelnego p. Zenona. Obecnie przebywa w szpitalu. Nie wiemy, kiedy wróci do sprawności fizycznej, aby mógł dalej pełnić swoją posługę. Stąd istnieje pilna konieczność znalezienia osób, które podjęłyby się posługi w zakrystii. Może jest jakaś pani, pan dysponujący czasem, aby podjąć się tego zadania. Idealnym rozwiązaniem byłoby znaleźć kilka osób, aby pracę podzielić na dyżury i nie byłoby to zbyt dużym obciążeniem. Zainteresowanych proszę o kontakt.

6. W niedzielę, 21 maja o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy świętej organizatorzy Marszu zapraszają na poczęstunek w siedzibie Fundacji Małych Stópek przy ul. Ducha Świętego 9.


7. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. Jest to piękna tradycja, aby wspólnotowo śpiewać Litanię Loretańską. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy we wtorek i czwartek na nabożeństwo majowe, obecność obowiązkowa.

8. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

9. Solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów.

10. Wszystkim kochanym parafianom, miłym gościom uczestniczącym z nami na Eucharystii życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-05-14 05:36:13

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F