Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 23 maja 2018 r, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 30 kwietnia 2017 r.1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek św. Atanazego i Zygmunta, w czwartek św. Floriana, patrona strażaków, w piątek św. Stanisława Kazimierczyka, a w sobotę obchodzimy święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

2. Dziś po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na pomoc Syryjczykom. Caritas buduje 6000 mieszkań dla uchodźców. Chciejmy wesprzeć to dzieło charytatywne. W ten sposób daje się perspektywę powrotu do normalności tysiącom ludzi, szczególnie, że na naszych oczach rozgrywa się ten dramat.

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Każdego dnia będziemy spotykać się na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w piątek o godz. 16:30. Nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania we wtorek i czwartek o godz. 17:30.

4. Jutro, 1 maja, wspominamy św. Józefa Robotnika, patrona ludzi pracy. W tym dniu o godz. 18:00 pragniemy modlić się za tych, którzy budują swoją pracą przyszłość naszej Ojczyzny.

5. We wtorek, 3 maja, będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia wspominamy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszej kolegiacie będą sprawowane w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem wojska, służb mundurowych i pocztów sztandarowych o godz. 11:00. Eucharystię uświetniać będzie Chór Echo Arioso i Orkiestra Dęta naszych stargardzkich kolejarzy. Po Mszy św. w Kolegiacie na Rynku Staromiejskim będą miały miejsce uroczystości państwowe. Na to wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta, Starosta Stargardzki, Dowódcy Jednostek Wojskowych, Policji, Straży Pożarnej, Straży Więziennej i Straży Miejskiej.


6. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne do Chrystusowego kapłaństwa. Do uczestnictwa w nabożeństwie majowym oraz Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców i rodziny kapłanów, rodziców ministrantów oraz ministrantów i lektorów.

7. W I piątek miesiąca o godz. 12:00 Msza św. w int. chorych. Ks. Prałat odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź św. od godz. 17:00.

8. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP połączona z nabożeństwem pierwszosobotnim o godz. 18:00. Tego dnia ks. Marcin Kalata odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.

10. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia.

11. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Marianna Szyba, Jerzy Wasiak oraz Jan Piotr Lipski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-04-30 04:28:39

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F