Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś źroda, 23 maja 2018 r, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 2 kwietnia 2017 r.1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Fatimskie. Jest to szczególny czas łaski i roku jubileuszu objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziś podczas wszystkich Mszy św. nauki ogólne, a w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 9:00 i 18:00. Każdego dnia misji o godz. 21:00 Apel Fatimski połączony z procesją światła, na który prosimy zabrać świece.

2. We wtorek na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy szczególnie ludzi chorych i cierpiących. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych, sakrament umocnienia dla nas wszystkich zmagających się z problemem zdrowotnym. Mamy ogromną prośbę, aby pomóc osobom starszym i schorowanym przybyć do naszej Kolegiaty na to wyjątkowe spotkanie.

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. w int. chorych i cierpiących. Ks. Prałat i ks. Marcin Miczkuła odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W sobotę wieczorem nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

4. Połączone chóry „Canto Choralis” z Drezdenka oraz „Echo Arioso” ze Stargardu zapraszają do naszej Kolegiaty w sobotę, 08 kwietnia, na koncert zatytułowany „Misterium Paschalne”.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Parafialna Caritas przygotowuje palmy do poświęcenia. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie palm i ich rozprowadzenie. W Niedzielę Palmową o godz. 12:00 gromadzimy się na Rynku, gdzie zostaną poświęcone palmy w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła. Wśród dzieci rozstrzygnięty zostanie konkurs na najdłuższą palmę.

6. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych. Chciejmy w tym szczególnym czasie wesprzeć naszą parafialną Caritas. Kupując świece na stół wielkanocny, kartki świąteczne przyczyniamy się do przygotowania dla najuboższych paczek świątecznych. Bóg zapłać, Kochani, za Wasze dobre serca.


7. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. Niech to będzie wyraz świadomej odpowiedzialności za wystrój naszej świątyni, bo przecież wszyscy chcemy, aby była piękna, a szczególnie w okresie wielkanocnym. Miejmy otwarte i hojne serce na te potrzeby.

8. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

9. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla dorosłych i młodzieży.

10. W maju organizujemy pielgrzymkę do Kielc, Tarnobrzega, Sandomierza i na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii.

11. W tym roku Archidiecezjalne Dni Młodych w dniach 1-3 maja odbywają się w Goleniowie. Młodzież, która chciałaby wziąć w nich udział proszona jest o zgłoszenie się do zakrystii.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone egzemplarze Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.

13. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Życzymy Wszystkim Wam, wspaniałej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

14. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Bogdan Gratkowski, Jolanta Maria Wesołowska i Elżbieta Jagiełło. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-04-02 03:42:24

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F