Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś wtorek, 23 maja 2018 r, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty


Ogłoszenia Duszpasterskie - Niedziela 5 marca 2017 r.1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Czas pokuty za nasze grzechy, ale także czas nawrócenia do Boga. Wielu z nas z pewnością podjęło postanowienie wielkopostne służące zerwaniu z naszymi nałogami i słabościami. Niech Bóg błogosławi naszym wysiłkom służącym naprawie naszego życia.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Nauki rekolekcyjne prowadzone będą przez Siostry Uczennice Krzyża. Spotkania dzieci w poniedziałek i wtorek organizowane są w Szkole Podstawowej nr 5.

3. Gorzkie Żale w naszej Kolegiacie połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.

4. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy rozważania Męki Chrystusa. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 7:30, 16:30 dla dzieci i 17:30 dla dorosłych i młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:30, spotkanie dla rodziców młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu w salce parafialnej i modlitwa Jerycha Różańcowego.

7. Tradycyjnie w czasie Wielkiego Postu można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. Niech to będzie wyraz świadomej odpowiedzialności za wystrój naszej świątyni, bo przecież wszyscy chcemy, aby była piękna, a szczególnie w okresie wielkanocnym. Miejmy otwarte i hojne serce na te potrzeby.


8. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne. Trwają prace przy renowacji południowej elewacji wieży.

9. W maju planujemy pielgrzymkę do Kielc, Sandomierza, Tarnobrzega i na Święty Krzyż. Szczegóły są wywieszone w gablocie, a zapisy w zakrystii.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny to katolickie publikatory, w których znajdziemy z całą pewnością wiele interesujących artykułów.

11. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża wzywała do nawrócenia i modlitwy. Wielki Post jest czasem wzmożonej modlitwy, dlatego proponujemy modlitewnik fatimski oraz modlitewnik do św. Józefa, Oblubieńca Matki Bożej. Znajdują się w nich modlitwy i rozważania, które pomogą nam przy wielkopostnych medytacjach. Modlitewnik, w cenie 5 zł, jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

12. Komenda Powiatowa Policji apeluje do wszystkich mieszkańców, aby nie przekazywać przez telefon jakichkolwiek informacji dotyczących naszych danych osobowych np. numeru pesel, daty urodzenia. Często oszuści działają pod pretekstem potwierdzenia usług. Nie dajmy się oszukać. W razie wątpliwości zawsze warto zadzwonić na komisariat policji.

13. Solenizantów i Jubilatów, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje święto, zapewniamy o modlitwie i składamy najlepsze życzenia. Życzymy Wszystkim Wam, wspaniałej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

14. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Zbigniew Śmiguła, Henryk Pękała, Jadwiga Rudnik, Jadwiga Stefanus i Janina Wołoch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2017-03-05 11:55:06

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F