Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś czwartek, 18 lipca 2019 r, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta


Ogłoszenia Duszpasterskie - niedziela 28 sierpnia 2016 r.1. Tydzień temu przeżywaliśmy nasz odpust parafialny, który poprzedził fantastyczny festyn parafialny. Mam nadzieję, że wszystkim naszym parafianom festyn się podobał i wszystkie przygotowane potrawy, ciasto smakowały. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego wydarzenia. Dopisała nam pogoda, mogliśmy cieszyć się występami Zespołu Folklorystycznego z Pęzina. Dziękuję za upieczenie wykwintnych ciast, które były sprzedawane. Wszyscy znamy te osoby, które już od wielu lat podejmują się organizacji festynu więc nie będziemy wymieniali ich imiennie, ale wszystkim z serca mówię: Bóg Wam zapłać.

2. Stargardzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Cantore Gospel” zaprasza dziś do Parku Chrobrego na Koncert Finałowy „Stargard Gospel Days”. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 17.00.

3. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Marcina Miczkułę, który będzie pracowała jako wikariusz. Otoczmy naszego nowego księdza życzliwością i naszą modlitwą. Ufam, że ks. Marcin będzie równie owocnie pracował jak w poprzedniej parafii. Ks. Marcin Miczkuła pochodzi z parafii pw. św. Rodziny ze Szczecina. Został wyświęcony na kapłana w 2010 roku i przed sześć lat posługiwał w parafii Niepokalanego Serca NMP w Barlinku.

4. 1.09 br. rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Wieczorem o godz.18.00 uroczysta Eucharystia w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę. W tym dniu wspominamy także wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlili i intencji nowych, licznych powołań kapłańskich i zakonnych. Msza św. o godz. 18.00. Musimy więcej się modlić o nowe powołania kapłańskie, aby nie brakowało tych, którzy głosić będą Chrystusa Zmartwychwstałego.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 12. Msza św. w intencji chorych. O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i medytacja w ciszy. Chciejmy w Roku Miłosierdzia znaleźć czas na osobistą modlitwę przed Chrystusem utajonym w Sakramencie Ołtarza. Od 17.00 okazja do spowiedzi św. Ks. Prałat odwiedzi chorych z Komunią św.


7. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci NMP. Ks. Proboszcz i ks. Wikariusze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Bardzo prosimy, aby zgłaszać do biura parafialnego osoby starsze, które nie mogą się poruszać samodzielnie, a pragną przyjmować Komunię św. w pierwszą sobotę miesiąca.

8. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 zmiana tajemnic żywego różańca. Msza św. w intencji wszystkich członków Żywego Różańca. Zachęcamy, aby włączać się do tej wspólnoty modlitwy. Niech w naszej Maryjnej Kolegiacie nie zabraknie pobożnych osób, które codziennie odmawiają różaniec w intencjach Kościoła, naszej Ojczyzny, parafii, naszych rodzin. O godz. 15.00 nabożeństwo pokutno - błagalne w ramach przeżywanego Roku Miłosierdzia. Gromadzimy się przed bramą miłosierdzia, aby przejść przez święte drzwi i móc uczestniczyć w nabożeństwie, podczas którego możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.

9. Jest do nabycia najnowsza pasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Serdecznie zapraszamy do lektury. Chciejmy sięgać do gazet katolickich. Znajdziemy zawsze wiele ciekawych artykułów, które ubogacą naszą wiedzę na temat życia Kościoła w Polsce i w świecie.

10. Wszystkim solenizantom i Jubilatom, którzy obchodzą swoje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego.

ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz


© 2016-08-28 05:17:46

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F