Niech będzie pochwalony
Jezus Chrystus.

Witamy na stronie internetowej parafii rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

Dziękujemy że nas odwiedziliście
i zapraszamy do częstych wizyt.

Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz i księża wikariusze.

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych - Lednica


Zapraszamy na XIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na polach Lednickich w sobotę 6 czerwca 2008 r. Koszt wyjazdu 50 zł. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do księdza Grzegorza.

Program Spotkania...

Strona informacyjna...strona główna
Dziś piątek, 18 października 2019 r, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza


Wspólnota św. IdziegoWspólnota św. Idziego Wspólnota Świętego Idziego powstała w 1968 roku w Rzymie, gdzie do dnia dzisiejszego - na Zatybrzu - mieści się jej „centrum”. Wspólnota istnieje obecnie już w ponad 60 krajach na całym świecie. Gromadzi ona ludzi, którzy chcą każdego dnia, wszędzie tam gdzie żyją, dawać świadectwo Ewangelii i służyć drugiemu człowiekowi, a w sposób szczególny temu najsłabszemu i najuboższemu.


Naszą Wspólnotę tworzą ludzie, którzy w swoim życiu spotkali Chrystusa i dla których to spotkanie było początkiem nowego życia. Nowego tzn. życia bardziej otwartego na drugiego człowieka, życia wypełnionego współczuciem wobec ubogich, życia słuchającego każdego dnia słów Jezusa i dającego się Mu prowadzić na co dzień.
Życie naszej Wspólnoty bazuje na trzech podstawowych filarach jakimi są: 1) modlitwa i lektura Słowa Bożego,2) pomoc ubogim i 3) głoszenie Ewangelii.
1) Modlitwa jest naszą rozmową z samym Bogiem; jest spotkaniem z kimś, kto mnie kocha i chce dla mnie jak najlepiej. Poprzez modlitwę nasze serce otrzymuje dar miłości, jest uwalniane od egoizmu i agresji, jaka się w nim znajduje. Poprzez modlitwę otrzymujemy dar pokoju i wpuszczamy do naszego świata świeże powietrze, powietrze miłości, zrozumienia i dialogu. W naszej modlitwie osobistej szczególną uwagę poświęcamy lekturze Pisma Świętego. Święty Cyprian mówił: „Gdy się modlisz, ty mówisz do Boga, gdy czytasz Pismo Święte, to Bóg mówi do ciebie.” Poprzez modlitwę Bóg staje się realnie obecny w naszym życiu.
2) Słuchanie słów Jezusa poprzez lekturę Pisma Świętego zaprowadziło nas do wielu miejsc na świecie, gdzie panuje ubóstwo, gdzie ludzie nie mają co jeść, gdzie cierpią z powodu samotności, chorób czy wojny. Jezus w Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 25, 31-46) mówi do nas, że należy nakarmić głodnego, chorego odwiedzić..., a następnie stwierdza, iż wszystko, co uczynimy drugiemu człowiekowi, Jemu samemu czynimy tzn. gdy karmimy bezdomnego, karmimy Jezusa, gdy odwiedzamy chorego, odwiedzamy Jezusa. Przez te słowa sam Syn Boży zaprasza nas do służby drugiemu człowiekowi a przez to Jemu samemu.

3) Wychodząc do ubogich, żyjąc wśród nich zanosimy im Ewangelię tzn. Dobrą Nowinę o tym, że Bóg o nich pamięta i że ich kocha. W ten sposób nasza Wspólnota głosi Ewangelię, głosi ją nie tylko samym słowem, lecz konkretnym przykładem naszego życia.

A więc jeśli chcecie zobaczyć, czym jest owa Ewangelia przeżywana na co dzień, która ma moc zmienić Wasze życie, uczynić je bardziej pogodnym i pełniejszym, zapraszamy was na spotkanie z naszą wspólnotą.

Opiekunem jest ks. Stanisław Rosół

Spotkania w każdy poniedziałek o godz.19.15 w Kolegiacie NMP Królowej Świata.


© 2005-11-27 16:36:17

Czytano 1 razy.
 


projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. NMP Królowej Świata

ul. B. Krzywoustego 12
73-110 Stargard Szczeciński
Woj. Zachodniopomorskie
Diecezja Szczecińsko-Kamieńska


Home | Wydarzenia | Galerie | O parafii | Kościoły | Nabożeństwa | LSO | Wspólnoty | Kontakt | Historia parafii | Ludzie parafii | D K F