dodano: 2025-01-11 09:06:49
edycja: 2025-01-11 09:06:55
autor: 50 odsłon: 2705
Zakończenie pierwszego etapu renowacji
Cztery kaplice obejścia prezbiterium zostały odnowione.
Stosowne odbiory prac miały miejsce pod koniec minionego roku. W ocenie specjalistów i ekspertów Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie, kaplice odzyskały gotycką „lekkość” i formę.
Środki na ten cel otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszkańców Stargardu, szanownych gości oraz Parafian Kolegiaty zapraszamy do naszej Świątyni, aby podziwiać wspaniałe efekty konserwacji.
_______________________
Obserwuj Nas na portalach społecznościowych
11 stycznia 2025r.
11 stycznia 2025r.
50
2705