dodano: 2018-02-25 07:53:20 odsłon: 8189

Pielgrzymka do Włoch z okazji 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio 09-16.04.2018

Dzień 1

Zbiórka przy Kolegiacie o godz. 4.00 całodniowy przejazd do Włoch. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 2

Śniadanie, zwiedzanie Padwy - miasta Św. Antoniego, nawiedzenie Bazyliki z grobem Świętego, Msza Św. spacer po mieście, następnie Przejazd do San Marino - najstarszej republiki świata, utworzonej w 301 roku przez chrześcijańskiego budowniczego - świętego Marinusa. Gdy uciekał przed prześladowcą chrześcijan, cesarzem rzymskim Dioklecjanem, ukrył się na szczycie Monte Titano (najwyższe z siedmiu wzgórz San Marino) i tam założył małą wspólnotę chrześcijańską. Krótki Spacer po San Marino. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rimini.

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Loreto - gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Domku, domu Maryi, który zgodnie z wierzeniem został przeniesiony przez Aniołów z Nazaretu do Loreto. Pobyt w Sanktuarium, Msza Św. następnie przejaz do Manopello gdzie znajduje się cudowne oblicze - Volto Santo, oblicze Jezusa Chrystusa na jednej z najdroższych tkanin świata - bisiorze. Następnie krótka wizyta w Lanciano, miejscu pierwszego potwierdzonego naukowo cudu eucharystycznego. Obiadokolacja i nocleg w San Giovani Rotondo.

Dzień 4

Śniadanie, całodniowy pobyt w Sanktaurium Św. Ojca Pio, nawiedzenie grobu Świętego, Msza Św. w kościele antycznym - ulubionym kościele Św. Ojca Pio, przejazd do Monte Sant’Angelo - Sanktuarium Św. Michała Archanioła w skale Obiadokolacja i nocleg w San Giovani Rotondo.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd od Sanktuarium Św. Rity w Cascia, pobyt w Sanktuarium Msza Św. obiadokolacja i nocleg w okolicy Asyżu.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd do Asyżu - najlepiej zachowanego średniowiecznego miasta w Europie. Nawiedzenie Bazyliki Św. Franciszka z grobem Świętego, Bazyliki Św. Klary, spacer po mieście, Msza Św. Następnie przejazd do Perugii - stolicy Umbrii, nawiedzenie jednego z najważniejszych kościołów - Bazyliki San Domenico. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Asyżu.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do San Gimignano - nazywanego "miastem wież” czy "Manhattanem średniowiecza” słynie z czworokątnych wież zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII-XV w., które pełniły funkcje obronne, ale także podkreślały znaczenie i zamożność właściciela. Spacer ulicami miasta. Następnie przejazd do sanktuarium Madonna della Coronna - piesze wejście do Sanktuarium, Msza Św. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

Dzień 8

Śniadanie, przejazd do Pietralba - miejsca w którym Maryja objawiła się Leonhardowi Weißensteinerowi w 1553 roku. Msza Święta w Sanktuarium i przejazd tranzytowy do Polski.

Cena 1950 zł

Cena zawiera :
Transport autokarem klasy turystycznej
Ubezpieczenie
Noclegi wraz z wyżywieniem HB ( 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja ) pokoje 2,3 os , hotele 3* standardu włoskiego
Zestaw audioguide dla każdego uczestnika

BIURO PIELGRZYMKOWE SANTIAGO
70-543 Szczecin ul. Św. Jakuba 1,
tel./fax 914331196, 690322552,
www.pielgrzymki.szczecin.pl
dorota@sw-jakuba.pl

25 lutego 2018r. 8189